وینفرد شفر در نشست خبری پیش از بازی فردا پنجشنبه استقلال تهران در دربی هشتاد و هشتم پایتخت مقابل پرسپولیس در سالن کنفرانس سازمان لیگ گفت: قبل از صحبت درباره بازی باید بگویم شب گذشته میهمانی خوبی برگزار شد و تمام اعضای باشگاه و بزرگان این باشگاه مثل عبداللهی، جباری و دیگریان حضور داشتند. خوشحالم که استقلال پیشکسوتانش را فراموش نکرده است. خوشحالم عضوی از این باشگاه هستم. 

وی افزود: مدیرعامل باشگاه شب گذشته در مورد مسائل مختلف صحبت کرد. در مورد گذشته و آینده باشگاه، بازیکنان و تیم جدیدی که داریم. ایشان صحبتهای خوبی راجع به آینده باشگاه داشتند که برایم مهم بود. همه ما مثل یک خانواده هستیم. مدیرعامل باشگاه همه را حمایت کرد. ما هم حمایت کامل خود را از ایشان اعلام می کنیم. می دانم در آینده تیمی متشکل از بازیکنان جوان و باتجربه داریم. در باشگاه همه با هم مثل خانواده هستند و کارمان را انجام می دهیم. 

سرمربی تیم فوتبال استقلال یادآور شد: دربی بسیار فوق العاده است. واقعا دربی را دوست دارم. این یک بازی بسیار بزرگ است. من دو بار قبلا در ایران دربی را تجربه کرده ام و در کشورهای دیگر هم دربی داشته ام. بازی جاماییکا و آمریکا هم مثل دربی است که من در جاماییکا برنده شدم. همه یک جورهایی تب دربی دارند. ما خودمان را از نظر ذهنی و تاکتیکی آماده کرده ایم. پر بودن تماشاگر برای هر دو تیم خیلی خوب است. بعضی از بازیکنان ما جوان هستند و قبلا در بازی هایی حضور داشته اند که چهار پنج هزار تماشاگر داشته است ولی حالا ۸۰ هزار نفر در ورزشگاه هستند. ما بازیکنانمان را آماده کرده ایم. 

شفر ادامه داد: بازی های پرسپولیس را آنالیز و کارهای تاکتیکی آنها را مرور کرده ایم. حدود ۶ ۷ ماه است که درباره پرسینگ صحبت می کنم. پرسپولیس هم مقابل الدحیل کار پرس را خوب انجام داد. مهم است که ۹۰ دقیقه بجنگیم و نظم تاکتیکی خود را حفظ کنیم و هرکسی صد درصد توانش را بگذارد. ما از بازی های آسیایی خارج شدیم ولی کیفیت خوبی داریم و می توانیم در دربی برنده باشیم. باید شجاعانه بازی کنیم. می دانم ۵۰ هزار نفر در ورزشگاه و میلیون ها نفر در ایران از ما حمایت می کنند. با حمایت آنها قوی تر می شویم و می توانیم برنده باشیم.

وی تاکید کرد: بعد از تمرین امروز ۱۱ بازیکن اصلی تیمم را انتخاب می کنم. هنوز وضعیت یکی دو بازیکن مشخص نیست ولی می دانم تمام بازیکنان با انگیزه و پرتلاش هستند. 

سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: دربی همیشه هیجان بزرگی دارد چه داخل و چه بیرون زمین. امیدوارم مثل پارسال شرایط خوبی داشته باشیم. نه مشکلی برای هواداران پیش بیاید و نه مشکلی برای داور. سال گذشته اینطور بود و من خوشحالم. باید همیشه به داور احترام گذاشت. شاید یک تیم ببازد. مهم این است هواداران بدون مشکل به خانه خود برگردند مثل سال گذشته. 

شفر درباره اینکه در دیدار برگشت با السد قطر با یک هافبک دفاعی بازی کرد و آیا با همان تاکتیک مقابل پرسپولیس بازی می کند؟ تصریح کرد: از این سئوال خوشحال شدم. در این بازی مشکل ما این بود که یک بازیکن به پوزیشن شماره شش (پست هافبک دفاعی) اضافه می شد و ناخواسته دو هافبک دفاعی داشتیم. همیشه باید یک نفر به حمله اضافه شود. سال گذشت با باقری و ابراهیمی این کار را خوب انجام دادیم. روی کاغذ گاهی باید دو هافبک دفاعی داشته باشیم ولی در بازی باید عملا یک هافبک دفاعی باشد. در بازی با السد و تراکتورسازی خوب این کار را کردیم. یک هافبک به حمله اضافه می شد. مقابل تراکتورسازی همینطور یک گل هم زدیم. کاری که در تمرینات و آنالیز انجام می دهیم، مهم است که در زمین اجرا شود. 

وی در خصوص تقسیم بندی سکوها تاکید کرد: دربی ۹۰ به ۱۰ نیست. دربی بازی ۵۰ به ۵۰ است و این تصمیم خوبی بود. وقتی ۹۰ درصد از استقلال یا پرسپولیس باشند اتفاق خوبی نیست. اوایل که اینجا بودم عکسی از ورزشگاه آزادی دیدم که نصف آن آبی بود و نصف آن قرمز. اینطور بهتر است. 

خبرنگاری از شفر پرسید که اگر پرسپولیس در بازی برگشت تصمیم به اجرای قانون ۹۰ به ۱۰ بگیرد آیا موافقت می کنید که مدیر رسانه ای استقلال خواست قبل از بازی برگشت این سئوال پرسیده شود.