امیر سرتیپ کومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم رونمایی از دستاوردهای دفاعی و آمادگی نیروهای مسلح در حوزه رزم زمینی که صبح امروز چهار شنبه در فرماندهی تولید، بهینه سازی و نوسازی شهید زرهرن نزاجا برگزار شد با تبریک هفته دفاع مقدس اظهارداشت: ولی امر مسلمین به ما امر کرده اند برای پاسداری از میهن اسلامی و انقلاب روی پای خود بایستیم و اتکا به بیگانگان را قطع کنیم.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح باید به تولید به عنوان یک نهضت بزرگ نگاه کنند افزود: ارتش با افتخار می‌گوید که شعار ولایت مداری را در عمل به اجرا درآورده و در راستای خودکفایی دفاعی حرکت سریعی داشته است.

امیر حیدری گفت: مجموعه شهید زرهرن مجموعه ای است که وظیفه تولید و بهینه سازی تجهیزات دفاعی را برعهده دارند و در کنار مجموعه جهاد خود کفایی نیروی زمینی ارتش دوبال خودکفایی و بالندگی و شکوفایی نیروی زمینی ارتش هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: امروز با استفاده از تجربه و دانش بومی در ۲۸ رشته نیروی زمینی تولید علم و فناوری شکل گرفته و ما به فضل خدا توانستیم روی پای خود ایستاده و تولید علم و خودکفایی را نهادینه کنیم، البته باید برای تهیه و تجهیز نیروها به تجهیرات برای جنگ های آینده و تهدیدات آتی را بیش از بیش دنبال کنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطر نشان کرد: نیروی زمینی تحولات اساسی را در خود داشته و امروز عمده تیپ‌ها به تیپ های متحرک و واکنش سریع مخصوص تبدیل شده است تا بتواند با سرعت به تهدیدات پاسخ دهد.

وی ادامه داد: در بُعد یگان های زرهی و ضد زره تجهیزاتی تولید شده که در این مراسم رونمایی و در یگان‌ها به کار گرفته می شود، امروز به فضل الهی در تولید و بکارگیری پهپاد، تانک، نفربر و تجهیزات زرهی به خودکفایی رسیده ایم.

امیر حیدری کشورهای اسلامی را خطاب قرار داد و گفت: به دوستان انقلاب اسلامی اعلام می‌کنیم توانمندی های ارتش جمهوری اسلامی ایران را بخشی از توانمندی جهان اسلام بدانید که در صورت نیاز در اختیار آنها قرار می گیرد، ما روی پای خود ایستاده‌ایم و دشمنان ما باید بدانند اگر اشتباهی کنند طومار زندگی ننگین آنها را در کوتاه ترین زمان درهم می پیچیم.