به گزارش پایگاه خبری العهد لبنان، این در حالی است که شهروندان سعودی در این کشور با شرایط بد اقتصادی ناشی از اعمال مالیات های سنگین، افزایش بهای آب و برق و افزایش نرخ بیکاری دست به گریبان هستند.

هزینه این تیزر بیش از دو میلیون و پانصد هزار دلار در ماه، برابر با حدود ۸۴ هزار دلار در یک روز می رسد.
تبلیغ جنجالی سعودی‌ها در نیویورک خبرساز شد

این تیزر تبلیغاتی همزمان با سفر رؤسای کشورهای جهان به نیویورک برای حضور در هفتاد و سومین جلسه مجمع عمومی سازمان ملل ، در مشهورترین میدان نیویورک نصب شده است.

این مانیتور دیجیتال بر روی ساختمانی در میدان تایمز نیویورک به عرض 7620 متر مربع قرار دارد و ارتفاع آن به اندازه 8 طبقه این ساختمان می رسد.

در حالی که پایگاه های ارتش سایبری عربستان پخش این تیزر تبلیغاتی را یک دستاورد می دانند، برخی کاربران توییتر به هزینه هنگفت این تبلیغ اعتراض کرده اند، آنهم در زمانی که این کشور با کسری بودجه دست و پنجه نرم می کند و برای جبران آن به وام گرفتن روی آورده است.

در همین زمینه حساب کاربری "الاتجاه المعاکس" در توییتر نوشت: تبلیغات اشرافی بن سلمان - تیزر تبلیغاتی ناسداک تصویری از ملک سلمان و پسرش را پخش می کند که هزینه روزانه آن تا 350 هزار ریال برآورد می شود-، در حالی است که عربستان با کسری بودجه دست به گریبان است و 100 میلیارد دلار برای جبران این کسری وام گرفته است. هفته پیش عربستان 11 میلیارد دلار دیگر وام گرفته در حالی که مردم این کشور چیزی برای خوردن ندارند".