بسام الصالحی عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) به روزنامه الوطن سوریه گفت که وی نامه محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را به بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه داده است.

وزارت خارجه سوریه نیز اعلام کرد که فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه این کشور این نامه را تحویل گرفته است و این نامه درباره "آخرین تحولات" است.

الصالحی گفت: دیدار با فیصل مقداد بسیار موفقیت‌آمیز بود و منعکس‌کننده میزان روابط فلسطین و سوریه است. این دیدار پیام بسیار مهمی در راستای مقابله با چالش‌های آتی در سطح منطقه است.

الصالحی گفت: ما سلام و درود محمود عباس و نامه وی را به بشار اسد رییس جمهور سوریه منتقل کردیم و درباره اهمیت هماهنگی مواضع مشترک درباره مسئله فلسطین و جهان عرب صحبت کردیم.

وی گفت: ما پیشنهاداتی را در این دیدار در راستای دیدگاه مشترک در خصوص خطرات منطقه از جمله خطر معامله قرن  مطرح کردیم. پیامی که محمود عباس برای بشار اسد فرستاده است در راستای تحرکات مهم فلسطینی‌ها برای حمایت از حقوق مردمشان و مقابله با تلاش‌ها برای از بین بردن مساله‌ فلسطین است.

وی تاکید کرد که پیام مشابهی را به میشل عون، رییس جمهور لبنان تحویل خواهد داد.

الصالحی تاکید کرد: کسانی که معتقدند مردم فلسطین هیچ‌گونه گزینه‌ای برای دفاع از حقوق ملی خود و مقابله با خطرات علیه طرح ملی‌شان ندارند در توهم به سر می‌برند.