سایت النشره نوشت، آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در سخنانی اظهار کرد، سرنگونی هواپیمای روسیه تاثیری بر عملیات‌های این رژیم در سوریه ندارد و اسرائیل به عملیات‌های نظامی خود در این کشور ادامه می‌دهد.

لیبرمن درباره احتمال بستن حریم هوایی سوریه بر روی نیروی هوایی اسرائیل توسط روسیه نیز گفت: ما چه در گذشته و چه در آینده در تمامی شرایط دشوار و آسان با احتیاط و مسئولانه عمل کرده‌ایم و خواهیم کرد، بنابراین چیزی تغییر نکرده و ما همچنان به عملیات نظامی در سوریه ادامه خواهیم داد و این سیاست ماست.

وی افزود: ما اجازه نخواهیم داد که سوریه به پایگاهی علیه اسرائیل تبدیل شود و به فعالیت‌های خود در این کشور ادامه می‌دهیم و به همین دلیل تمامی وسایل و امکانات را به کار می‌گیریم.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد: ارتش اسرائیل همچنان به مکانیزم‌های ارتباطی و هماهنگی که سه سال پیش با ارتش روسیه در سوریه ایجاد کرده بود، تکیه کرده تا بدین وسیله مانع از درگیری شود. مقامات اسرائیل خود را در سقوط جنگنده روسی مقصر نمی‌دانند و ادعاهای مسکو مبنی بر استفاده جنگنده‌های "اف ۱۶" اسرائیلی از این هواپیمای روس به عنوان سپر را نمی‌پذیرند.

گفتنی است که یک هواپیمای نظامی روسیه با ۱۵ سرنشین روز دوشنبه گذشته برفراز آبهای سوریه توسط پدافند هوایی سوریه سرنگون شد که بعدها مشخص شد مانور جنگنده‌های اسرائیلی حین حمله به لاذقیه و اطلاعات مخدوش این رژیم به روسیه در نهایت به سرنگونی این هواپیما انجامیده است.

در همین راستا، ژنرال ایگور کوناشنکف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه امروز (یکشنبه) با اعلام نتایج تحقیقات روسیه گفت که خلبانان جنگنده‌های اف ۱۶ اسرائیل از هواپیمای روسیه به عنوان سپر در مقابل سیستم‌های دفاع هوایی سوریه استفاده کرده‌اند.