سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه مراسم رژه نیروهای مسلح در بندرعباس مهمترین پیام رژه دریایی نیروهای مسلح در خلیج فارس و تنگه هرمز را نمایش اقتدار دفاعی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی و نیز پیام صلح و امنیت برای کشورهای همسایه جنوبی خلیج فارس برشمرد و گفت: این رژه دریایی همچنین پیام‌‌‌‌آور عزت و اقتدار مدافعان ایران اسلامی به دشمنان جمهوری اسلامی و امنیت منطقه است.

وی افزود: این رزمایش و رژه، وحدت و اقتدار با عظمت نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی را به نمایش گذاشت.

فرمانده کل سپاه با اشاره به رویکرد اعمال فشار و تحریم از سوی دشمنان علیه ملت ایران اظهار داشت: به دشمنان ما بارها ثابت شده که فشارها بر روی ملتی که با درس گرفتن از عاشورا در برابر ظلم ایستادگی کرده‌‌‌‌اند، به هیچ عنوان ثمربخش نبوده است.

جعفری مهمترین مولفه قدرت ایران اسلامی را مردم مومن و انقلابی و مقاوم توصیف و تصریح کرد: این ملت غیور با درس گرفتن از قیام عاشورا و حرکت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در برابر ظلم و زور ایستاده‌‌‌‌‌اند و این را وظیفه شرعی خود می‌دانند؛ تقارن ایام هفته دفاع مقدس با عاشورای حسینی بزرگترین پیام برای دشمنان است که بفهمند این ملت مقاوم و پای آرمان‌‌‌های خود ایستاده است.