بر اساس ادعای منابع داخلی، باشگاه تراکتورسازی به دنبال جذب روبرتو کارلوس مدافع افسانه ای سابق رئال مادرید و تیم ملی برزیل است و با او مذاکرات موفقی هم داشته است!

 پس از جدایی جان توشاک ولزی از باشگاه تراکتورسازی، محمدرضا زنوزی برای تسریع در تغییر روند باشگاه خود، سقف گزینه هایش را از لحاظ مالی ارتقا داد تا این بار او روی به گزینه های تبلیغاتی بیاورد و در میان اسامی بزرگ نام روبرتو کارلوس مدافع چپ تکرارناشدنی برزیل و باشگاه رئال مادرید جدی تر از بقیه باشد!

این ادعا در ابتدا بسیار حاشیه ای به نظر می رسید اما رفته رفته بسیاری از خبرگزاری های رسمی داخلی آن را تائید کردند تا سکوت باشگاه تراکتورسازی در این راستا مهر تائیدی بر اثبات این شایعه زده باشد و قهرمان کاریزماتیک فوتبال جهان در آستانه حضور در استادیوم یادگار امام تبریز قرار بگیرد.

اسطوره برزیلی رئال مادرید، سرمربی تراکتور شد؟

صحبت هایی که تا به اینجا مطرح شده است، حاکی از این است که پیشنهاد اولیه تراکتوری ها برای جذب کارلوس رقمی بالغ بر ۲ میلیون یورو است که هرچند با سرمایه های عظیم زنوزی از سوی این فرد متمول قابل پرداخت و در دسترس محسوب می شود اما به هیچ عنوان در اندازه های دانش و سابقه مربیگری این مربی تازه کار نیست. کارلوس تنها طی یک فصل در آنژی ماخاچ قلعه روسیه مربیگری کرده است و هر چقدر در دوران بازی پرافتخار و بزرگ بوده، باشگاه معروف دیگری در کارنامه مربیگری او دیده نمی شود.

چپ پای استثنایی تاریخ فوتبال با گل های استثنایی و جام های متعدد باشگاهی و ملی که فتح کرده است، تا سال 2015 در دو تیم ترکیه ای و یک تیم از دهلی نو در هندوستان نیز کار کرده و الان سه سال است که تیم ندارد. این موضوع نشان می دهد که مشتریان کارلوس به عنوان سرمربی، تنها روی امتیازهای تبلیغاتی او مانور می دهند. این ارقام در دنیای فوتبال برای مربیانی همچون کارلوس کی روش نیز پرداخت نمی شود و معلوم نیست چنین مبالغی چگونه و با واسطه گری چه افرادی مطرح شده است.

در حال حاضر روبرتو کارلوس به عنوان سفیر رئال مادرید فعالیت می کند و یکی از استعدادیاب های این ابرباشگاه اسپانیایی است اما پیشنهاد اغوا کننده تراکتور که هنوز تایید رسمی نشده، قطعا مسیر او را از اروپا به سمت ایران کج خواهد کرد.