«علیرضا مشهدی زاده» وکیل مدافع رحمتی روز یکشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار قضایی ایرنا گفت: میناوند در جلسه دادگاه حضور یافت و قبول کرد که توهین کرده است. 

وکیل رحمتی افزود: میناوند در جلسه دادگاه اعلام کرد که شوخی کرده اما قاضی گفت رحمتی پوزش وی را قبول نکرده و بر همین اساس، در مهلت مقرر قانونی، حکم صادر می شود. 

مشهدی زاده افزود: موکلم گفته میناوند را نمی بخشد. 

شهریور ماه ۱۳۹۶ میناوند در یک برنامه زنده تلویزیونی اظهاراتی را درباره رحمتی مطرح کرد که این موضوع با واکنش رسمی باشگاه استقلال و شخص رحمتی همراه شد و ماجرا نیز بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی داشت و به دنبال آن، رحمتی با مراجعه به دادسرای فرهنگ و رسانه از میناوند شکایت کرد. 

۲۷ مرداد ماه امسال نیز دادگاه رسیدگی به شکایت رحمتی از «مسعود معینی» عضو اسبق هیئت مدیره استقلال به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و اضرار به غیر در شعبه ۱۰۶۰ مجتمع قضایی کارکنان دولت برگزار شد که دادگاه معینی را محکوم کرد. 

تیر سال ۹۶، عضو پیشین هیات مدیره استقلال در رابطه با عملکرد رحمتی در استقلال و همچنین پولی که جدا از قراردادش از حامی مالی باشگاه گرفته، صحبت هایی را مطرح کرد که دروازه بان استقلال به دلیل این اظهارات، علیه معینی اقامه دعوی کرد.