آناتولی گزارش داد، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه با اشاره ضمنی علیه ارمنستان اعلام کرد: کسانی که نمی‌توانند آنچه را که در ۲۶ سال قبل در منطقه خواجه‌لی اتفاق افتاده را توضیح دهند و بانیان این اتفاق را قهرمان اعلام کرده‌اند، نباید به ترکیه درس تاریخ بدهند.

قتل‌عام خواجه‌لی مربوط به کشتار بیش از ۱۶۰ نفر از ساکنان شهر خواجه‌لی در ۲۵–۲۶ فوریه ۱۹۹۲ از جانب نیروهای مسلح ارمنستان در جریان جنگ قره‌باغ است.

اردوغان اعلام کرد: کسانی که ۲۰ درصد از سرزمین‌های آذربایجان را اشغال کرده و اجازه نمی‌دهند یک میلیون از شهروندان آذربایجان به سرزمینشان بازگردند نباید انتظار داشته باشند که ترکیه مرزهایش را باز کند.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: از همان روزهای بعد از استقلال آذربایجان، ترکیه همواره از کشور برادر خود به هر شکل ممکن حمایت کرده و این راه را ادامه خواهد داد.

او تاکید کرد: پروژه‌های بسیاری وجود دارند که باید اجرایی شوند که می‌توان به پروژه خط لوله نفت باکو-تفلیس-جیحان، خط لوله گاز طبیعی باکو- تفلیس-ارزروم و خط لوله گاز طبیعی ترانس آناتولی اشاره کرد.

اردوغان افزود: ترکیه بزرگترین سرمایه گذار در آذربایجان است و امیدوار است که آذربایجان نیز به زودی در ترکیه سرمایه گذاری‌های بزرگی داشته باشد.

در این سفر خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه اردوغان را همراهی می‌کند. در حاشیه این سفر اردوغان با الهام علی‌یف، رئیس‌جمهور آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کرد و دو طرف پس از این دیدار به مزار حیدر علی‌اف، رهبر سابق جمهوری آذربایحان رفته و ادای احترام کردند.