معصومه ابتکار بعد از ظهر امروز در نشست با فعالان سیاسی و اجتماعی استان اظهار داشت: قرار نیست مشکلات را انکار کنیم و دست روی دست بگیریم اما باید به هر کدام از مشکلات وزن درست را بدهیم.

وی با بیان اینکه امروز وزن مسائل اقتصادی سهم تعیین‌کننده‌ای دارد، افزود: یکی از نقدهای اصلی به دولت قبل تلف کردن وقت بود؛ این دولت نتوانست کاری برای اشتغال انجام دهد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بیان کرد: پس از برجام فضای خوبی برای اشتغال ایجاد شد و بین ۸۹۰ تا ۹۰۰ هزار شغل جدید در کشور ایجاد شد که بالای ۶۰ درصد از مجموع این شغل‌ها را خانم‌ها کسب کردند.

ابتکار خاطرنشان کرد: نیروی جوان و تحصیل‌کرده سرمایه است و دولت برای اشتغال تلاش زیادی کرده است. نرخ بیکاری و تورم تا ۲ ماه گذشته نیز در شرایط بسیار خوبی بود اما جریان‌های بدخواه مشکلاتی را در این زمینه ایجاد کردند.

وی با اشاره به اختلالات مهارتی در خانواده‌های ایرانی ادامه داد: اختلالات ارتباطی سبب افزایش درگیری‌ها و مشکلات زیادی در سطوح بالاتر شامل احزاب و سایر موارد می‌شود.

ابتکار بیان کرد: زمان گفت‌وگو کاهش یافته و تفاهم کم شده است. اعتیاد و بیکاری نمی‌تواند عامل همه آسیب‌ها باشد بلکه باید مشکل را در جای دیگر جست‌وجو کرد.

با اشاره به مسئله نشاط در جامعه گفت: مسئله نشاط از موضوعات مهم است که افزایش تعامل و گفت‌وگو در خانواده زمینه مقابله با خشونت و افسردگی و ترویج نشاط در جامعه می‌شود.

با اشاره به سیاست‌ها و برنامه‌های حوزه زنان و خانواده خاطرنشان کرد: لایحه تأمین امنیت زنان در خانواده در جریان است که تأیید نهایی سند یکی از ارکان مهم برای همگرایی است.