یگان پهپاد‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به مقر فرماندهی متجاوزان اماراتی در سواحل غربی یمن حمله کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی المسیره، یک منبع یگان پهپاد‌ها به این شبکه گفت: پهپاد‌ها در این عملیات ویژه موفق شدند به هدف مورد نظر حمله کنند.

این عملیات هوایی پس از درهم شکستن پیشروی گسترده متجاوزان و مزدوران در منطقه کیلومتر ۱۶ در الحدیده انجام شد. متجاوزان در این پیشروی نافرجام متحمل تلفات سنگین انسانی و تسلیحاتی شدند.

گزارشگر المسیره در گزارشی گفت: یگان پهپاد‌ها یک نیروی جدید و مؤثر و تاکتیکی است که تجربه، موفقیت آن را در میدان نبرد ثابت کرده است و تلاش‌های مجدانه برای ارتقای آن برای پرواز در مسافت‌های طولانی ادامه دارد.

یگان پهپاد‌ها در تازه‌ترین عملیات خود به مقر فرماندهی متجاوزان اماراتی در سواحل غربی حمله کرد که عملیاتی موفقیت آمیز بود. یک منبع این یگان گفت: با دقت به هدف حمله کرده است.

این عملیات در زمان مناسب و همزمان با درهم شکسته شدن پیشروی گسترده نیرو‌های متجاوز و مزدور در جنوب کیلومتر ۱۶ در الحدیده انجام شد و دشمن دو ضربه دریافت کرد یکی در میدان نبرد متحمل تلفات انسانی و تسلیحاتی شد و دیگری مقر فرماندهی و هدایت متجاوزان و مزدوران هدف حمله پهپاد‌ها قرار گرفت.

ویژگی پهپاد‌ها علاوه بر بمباران، دقت در رصد کردن و شناسایی است. این را از تصاویری که ستاد اطلاع رسانی جنگ ارتش و کمیته‌های مردمی یمن پخش کرده است می‌توان دید.

این تصاویر به عملیات مشترک نیروی هوایی و یگان پشتیبانی توپخانه‌ای مربوط می‌شود.

هیبت رژیم‌های سعودی و اماراتی با رسیدن پهپاد‌ها به فرودگاه آب‌ها و پالایشگاه آرامکو و فرودگاه‌های ابوظبی و دبی در امارات درهم شکسته شده و فهرست طولانی از حملات در آینده به اهداف اقتصادی و حیاتی و نظامی وجود دارد.