«پاول مانافورت»، رئیس سابق ستاد انتخاباتی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در راستای همکاری با بازپرس‌ها به دو فقره جرم فدرال اعتراف کرده است. 

مانافورت گفته تصمیم گرفته در پرونده همکاری‌اش با یک حزب سیاسی طرفدار روسیه در اوکراین به جرائم خود مبنی بر توطئه علیه ایالات متحده و مانع‌تراشی در اجرای عدالت اعتراف کند.

قاضی پرونده گفته مانافورت بعد از اعتراف به جرائم خود احتمال دارد به تحمل ۱۰ سال حبس محکوم شود. رئیس سابق ستاد انتخاباتی ترامپ قرار است در تاریخی دیگر محاکمه شود.

به نوشته آسوشیتدپرس، مانافورت روز جمعه با دادستان‌ها به توافق رسیده با «رابرت مولر»، بازپرس ویژه پرونده تحقیقات درباره تبانی ادعایی روسیه با «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ همکاری کند.

اتهامات مطرح‌شده علیه رئیس سابق ستاد انتخابات ترامپ به فعالیت‌های شرکت او در اوکراین ارتباط دارد و مربوط به دخالت روسیه در انتخابات آمریکا نیست. 

ماه گذشته مانافورت در پرونده‌ای دیگر در هشت مورد از ۱۸ اتهام مطرح‌شده علیه وی گناهکار اعلام کرده بود. بیشتر اتهامات مطرح‌شده علیه مانافورت موارد مالیاتی و بانکی بود.

مانافورت در پیروزی دونالد ترامپ در مرحله مقدماتی ریاست‌جمهوری آمریکا و معرفی به عنوان نامزد این حزب در این انتخابات نقشی محوری داشت. او تا اوت سال ۲۰۱۶ رئیس ستاد تبلیغات انتخاباتی ترامپ بود.  

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد تصمیم مانافورت برای اعتراف به جرم و همکاری با رابرت مولر هیچ ارتباطی با دونالد ترامپ ندارد.