حجت الاسلام سید کمیل باقر زاده استاد دانشگاه امام صادق (ع) و فعال رسانه ای با انتشار مطلب و تصاویری در خصوص کوهپیمایی رهبر انقلاب 2روز پس از حادثه 11 سپتامبر اینستاگرام خود را به روز کرد.

باقرزاده نوشت:

آیت‌الله خامنه‌اى در حال کوهنوردى در ارتفاعات شمال تهران؛ ٢٣ شهریور ٨٠، یعنى دو روز پس از حوادث جنجالى ١١ سپتامبر ٢٠٠١
رهبر انقلاب اسلامى، در حالى به روال همیشگىِ جمعه‌ها به کلکچال آمده بودند که تنها دو روز پیش از آن، به تعبیر سران کاخ سفید، دنیا وارد مرحله تازه‌اى شده بود! اضطراب عجیبى همه را فراگرفته بود و هرکس به نوعى سعى داشت آنچه رخ داده را تحلیل و آینده مبهم پیشِ رو را پیش‌بینى کند. اما آقا، صبح جمعه، پیش از اذان به تپه #نورالشهداء رفته بودند، چه بسا نماز صبح را در جوار شهداى گمنام که تازه تدفین شده بودند خوانده و بعد به سمت اردوگاه کلکچال صعود کرده بودند.
در سررسید سال ٨٠، روز جمعه ٢٣ شهریور نوشته‌ام: "امروز توفیق الهى نصیب این بنده بى‌مقدار شد و چشمان نالایقم به جمال نورانى رهبر عزیزتر از جانم روشن گشت و در محضر هشت فانوس نورالشهداء، ناباورانه بر دستان پر مهر و عطوفتش بوسه زدم"...
ماجرا از این قرار بود که با یک دوست عزیز قصد کردیم براى زیارت شهداى گمنام به نورالشهداء بریم. وقتی نزدیک شهداء رسیدیم، احساس کردم فضا کمى غیرعادى است! راستش یکی از محافظان آقا رو که پایین تپه نورالشهداء ایستاده بود شناسایى کردیم! یقین داشتیم که آقا همینجاست! در مسیر ایستادیم و لحظاتى بعد، از روبرو با آقا مواجه شدیم! مثل بچه‌هاى کوچک، خود را در آغوش آقا انداختیم!! دستشان را بوسیدیم و اشک شوق ریختیم...
آقا هم چون پدرى مهربان، لحظاتى براى ما توقف کردند و احوال ما را پرسیدند و اینکه کجایید و چه مى‌خوانید و چه مى‌کنید. بعد هم تحسینمان کردند که به کوه آمده‌ایم. وقتی حرکت به سمت پایین آغاز شد، از آقا اذن گرفتیم که در معیتشان باشیم!
باید مى‌بودید و صحنه‌هایى که ما مى‌دیدیم را مى‌دیدید!!
برخورد آقا با کوهنوردان و خصوصاً آنها که ظاهر مذهبى نداشتند دیدنى بود. سلامى گرم و خداقوّتى ورزشکارانه! و آنچه دیدنى‌تر بود و خود آقا نمى‌دیدند و ما که پشت سر بودیم مى‌دیدیم، عکس العمل همین جوانهاى به ظاهر غیر مذهبى بعد از عبور آقا بود!
وقتى آقا به ایستگاه آخر رسیدند، جمعیت زیادى از جوانها داخل ایستگاه نشسته بودند و استراحت میکردند. ناگهان آقا وارد جمعیت شدند، همه بى‌اختیار ایستادند و هاج و واج نگاه میکردند! انگار هنوز باورشان نشده بود که رهبر انقلاب را در آنجا مى‌بینند! یکی از وسط جمعشان با صدای داش مشتى بلند گفت: سلامتیش صلوات! همه صلوات فرستادند. آقا هم خوش و بشى با کوهنوردان کردند و رفتند به سمت ماشین.

کوهپیمایی رهبر انقلاب 2روز پس از حادثه 11 سپتامبر

کوهپیمایی رهبر انقلاب 2روز پس از حادثه 11 سپتامبر