«مهرداد پهلوان زاده» جمعه شب و پس از قهرمانی تاریخی «پرهام مقصودلو» در مسابقات جوانان جهان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: شیوه بازی و بردهای مقتدرانه نماینده ایران در این دوره از مسابقات موجب شد تا سایت جهانی شطرنج در بررسی شانس های قهرمانی جوانان جهان، وی را متفاوت از سایر ورزشکارن بداند و عملکرد نماینده کشورهای دیگر را برای نایب قهرامانی مورد بررسی قرار دهد. 

وی با اشاره به تک مساوی مقصودلو برابر «علیرضا فیروجا» دیگر جوان شطرنج ایران، افزود: موفقیت ورزشکاران ایران در بازی های قهرمانی جوانان جهان و جام ملت های آسیا نشان می دهد که شطرنج در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفته است و امیدواریم این نتایج همچنان ادامه یابد.

رییس فدراسیون شطرنج در زمینه سطح مسابقات گفت: تمام شطرنج بازان مطرح رده سنی جوانان در این دوره از مسابقات شرکت کرده بودند و نماینده ایران در این دوره توانست با اقتدار بر حریفان غلبه کند و این کاری بزرگ و بی نظیر در تاریخ شطرنج کشور است.

در مسابقات قهرمانی جوانان جهان که در کشور ترکیه برگزار شد «پرهام مقصودلو» با هشت برد و یک تساوی و در فاصله یک دوره به پایان این پیکارها، تواست عنوان قهرمانی را از آن خود کند.