او در این بازی یک گل زد و روی چهار گل دیگر نقش مستقیم داشت در حالی که در تابستان گزارش‌هایی مبنی بر انتقالش به لیگ برتر و تیم لیورپول منتشر شد اما این بازیکن ۲۲ ساله که پنج سال دیگر از قراردادش باقی مانده گفت: «هرگز میلی برای رفتن به تیم دیگری نداشتم.»

او سال ۲۰۱۴ از مایورکا به رئال مادرید آمد و از سال ۲۰۱۶ برای تیم بزرگسالان این باشگاه بازی می‌کند و هشت جام از جمله قهرمانی لالیگا و دو لیگ قهرمانان به دست آورده است. او در این دو سال در ۹۵ بازی برای رئال ۲۱ گل زده و حالا گویا نقش پررنگ‌تری به عهده دارد: «فصل سوم من است و امیدوارم ثبات و تداوم بیشتری داشته باشم.»

 رئال شنبه در زمین اتلتیک بیلبائو کار سختی برای حفظ رکورد صددرصدی خود و کسب چهارمین پیروزی متوالی در لالیگا دارد. تیم خولن لوپتگی در سه بازی ابتدایی خود برابر ختافه، خیرونا و لگانس به پیروزی رسیده و در هر سه بازی آسنسیو حضور داشته هرچند هنوز پایش به گل باز نشده و امیدوار است این هفته طلسم را بشکند.

او بعد از نولیتو که در سال ۲۰۱۰ و در بازی با لیختن‌اشتاین سه پاس گل داد، دومین بازیکن اسپانیا است که موفق به چنین کار مهمی می‌شود: «ما بازی خیلی خوبی داشتیم. من هر جایی بازی کنم با تمام توان برای تیم تلاش می‌کنم. از نظر تیمی فوق‌العاده بودیم آن هم برابر رقیبی که در جام جهانی خیلی جلو رفته بود.»