امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با ۳.۷ دلار افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۱۲۱۲ دلار معامله شد. 

خبرگزاری رویترز درباره دلیل افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی نوشت: پس از آنکه مقامات دولت ترامپ برای انجام دوباره مذاکرات درباره جنگ تجاری با چین دعوتنامه‌ای ارسال کردند احساس بازار برای کاهش ارزش دلار بیشتر شد. 

رویترز می‌نویسد: پیش از این بازار بر این باور بود که آمریکا در جنگ تجاری حتما پیروز می‌شود بنابراین رقم قابل توجهی دلار از سوی آنها خریداری شد این اقدام در گام نخست باعث افزایش ارزش دلار و در دیگر سو باعث کاهش طلا در بازارهای جهانی شد. به طوری که قیمت طلا از اوج قیمت خود در ماه آوریل تاکنون ۱۲ درصد افت کرده است.

گرایش به سمت خرید دلار باعث شده بود که تقاضا نسبت به خرید طلا کاهش یابد و قیمت فلز زرد در بازارهای جهانی کاهش یابد. 

قیمت امروز طلا نسبت به یک ماه گذشته ۱۶.۱ دلار افزایش داشت اما نسبت به یکسال گذشته با ۱۱۲.۷ دلار کاهش مواجه شد. امروز قیمت فلز زرد در کمترین زمان ۱۲۰۲ دلار و ۹۰ سنت و در بیشترین زمان ۱۲۱۲ دلار و ۶۰ سنت به فروش رفت. 

در گروه سایر فلزات گرانبها هم نقره افزایش ۴ سنتی داشت و فلزات گرانبهای پلاتینوم وپالادیوم افزایش‌هایی به ترتیب ۹ و ۷ دلار را تجربه کرد. 

براساس گزارش رویترز، پس از ‌آنکه ۸۵ گروه صنعتی ائتلافی برای مقاومت در برابر جنگ تجاری که دونالد ترامپ آغاز کرده است را تشکیل داده‌اند دولت ترامپ تحت این فشار امروز دعوتنامه‌ای برای مذاکره با چین درباره جنگ تجاری ارسال کرده است.