تارنمای خبری واشنگتن اگزماینر با انتشار این خبر گزارش داد: کری روز چهارشنبه گفت که دمکرات ها با این کار دچار اشتباه شده و استیضاح ترامپ سیاسی کاری می شود.

وزیرخارجه دوران ریاست جمهوری باراک اوباما دراین باره افزود: باید مراقب بود و با هر مدرکی که وجود دارد بسیار تحلیلگرانه برخورد کرد.

کری گفت، با استناد بر اسناد و مدارک کمیته تحقیقات مولر که به مداخله روسیه درانتخابات ۲۰۱۶ می پردازد، می توان دراین خصوص تصمیم گیری کرد.

واشنگتن اگزماینر در ادامه نوشت: برخی از دمکرات های مانند ماکسین واترز نماینده کنگره از ایالت کالیفرنیا، مدت ها است که ایده استیضاح ترامپ را مطرح کرده اند تا از این طریق در انتخابات میان دوره ای کرسی اکثریت مجلس نمایندگان را به حزب دمکرات بازگردانند، اما بسیاری از رهبران حزب دمکرات مطرح کردن چنین بحثی را کنار گذاشته اند همانند کری می گویند که هنوز اطلاعات و شواهد کافی برای گام برداشتن دراین مسیر در دست نیست.

واترز در ۲۷ فروردین ماه و درپی اقدامات جنجال برانگیز داخلی و بین المللی ترامپ و از جمله اتهام دست داشتن روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا که رئیس جمهوری آمریکا بارها آن را رد وحتی جیمز کومی رئیس سابق اف.بی.آی را به دلیل تحقیق دراین ماجرا به یکباره برکنارکرد، گفته بود: هر روز خواهم جنگید تا ترامپ استیضاح شود.

وی بار دیگر و در ششم آبان ماه ۱۳۹۶در همایشی در دیترویت آمریکا شعار &#۳۹;استیضاح ۴۵&#۳۹; علیه ترامپ را به راه انداخت.

داین فاینستاین سناتور دمکرات و عضو کمیته قضایی سنای آمریکا نیز در تاریخ ۲۰ مارس (۳۰ اسفند۱۳۹۶ ) گفته بود: «ترامپ» رئیس جمهوری این کشور به زودی ناچار به استعفا خواهد شد.

داگلاس هربرت سردبیر بخش بین الملل شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ درمورخ ۲۵ اردیبهشت ماه گذشته درباره احتمال استیضاح ترامپ تا پیش از پایان دوره ریاست جمهوری وی و با اشاره به برکناری جیمز کومی، گفته بود: هنوز به این مرحله نرسیده ایم، اما ترامپ با این کار چاه خود را حفر کرد.

نشریه آمریکایی نیویورکر نیز در ۲۴ اردیبهشت ماه گذشته با توجه به اقدامات جنجال برانگیز ترامپ نوشت: شرایط امروز به مراتب خطرناک تر و دشوارتر از آن چیزی است که ملت آمریکا در ۴۴ سال پیش (ریچارد نیکسون) با آن مواجه بودند.

لیندزی گراهام(Lindsey Graham)سناتورجمهوریخواه نیز در ششم آبان ماه ۱۳۹۶ هشداردادکه درصورت پیروزی دمکرات ها در انتخابات ۲۰۱۸ کنگره، تلاش خواهد کرد تا ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را استیضاح کنند.

انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا در ششم نوامبر ۲۰۱۸ ( ۱۵ آبان ۱۳۹۷) برگزار می شود، این انتخابات بدان جهت حائز اهمیت است که مصادف با نیمه اول ریاست جمهوری ترامپ خواهد بود.

دراین انتخابات نامزدها برای تصاحب ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان و ۳۳ کرسی از یکصد کرسی سنا به رقابت می پردازند.