مجید جلالی در نشست خبری پیش از بازی با پارس جنوبی جم در جام حذفی فوتبال اظهار کرد:‌ می‌گویند مدل بازی و به‌کارگیری روش‌ها در جام حذفی فرق می‌کند اما چیزی که ما می‌بینیم تفاوتی بین لیگ و جام حذفی نیست. تنها تفاوت این دو تورنمنت این است که برخی از تیم‌ها جام حذفی را جدی گرفته و برخی جدی نمی‌گیرند. این به باشگاه و مربی بستگی دارد. ما طی صحبتی که با بازیکنان داشتیم، خوشحالی خودمان را به خاطر بازی با یک تیم لیگ برتری در اولین گام جام حذفی ابراز کردیم. این برای ما خیلی بهتر است و امیدواریم بهره برداری لازم را از درون این بازی برای آینده داشته باشیم.

او تاکید کرد: جدی گرفتن جام حذفی، یک محصول مشترک است و به صورت انفرادی به باشگاه، بازیکن یا مربی بستگی ندارد اما دوست داریم ما در این وادی هم موفق باشیم.

سرمربی تیم فوتبال پیکان در مورد مصاف با پارس جنوبی گفت: این مسیری است که اگر بخواهی به جایی برسی باید آن را طی کنی. خودم از این قرعه استقبال می‌کنم و آن را بدشانسی نمی‌دانم. بازیکنان هم از بازی با تیم لیگ برتری استقبال می‌کنند. پارس جنوبی هم فصل پیش و فصل جاری اثبات کرده که تیم خوبی است. این تیم با این که بازیکنان زیادی از دست داده اما همچنان تیم خوبی است.

جلالی درباره برنامه تیمش برای کارهای دفاعی و هجومی توضیح داد: زمانی که قرعه‌مان را در سه بازی ابتدایی لیگ برتر دیدیم، بیشتر روی کارهای دفاعی وقت گذاشتیم و آن سه بازی اول کمکمان کرد. وقتی به بازی‌هایی رسیدیم که نیاز به جمله داشتیم، احساس کمبود کردیم و گرایش تمرین‌ها را به سمت حمله بردیم. به همین دلیل در بازی با استقلال خوزستان به اندازه تمام بازی‌ها موقعیت ایجاد کردیم. فردا نیز شاهد این موضوع خواهید بود.

او در پایان در مورد جنجال برخی مربیان در حاشیه لیگ گفت: من پیش از شروع لیگ به سازمان لیگ نامه زدم و این موضوع را گفتم چون باوری در مربیان ایجاد شده و فکر می‌کنند اگر کنار زمین شلوغ کنند، امتیازهایی به دست می‌آورند. حتی مربیان ساکت هم به این باور رسیده‌اند. خودم نیز خیلی زیاد ضرر کرده‌ام. این تبدیل به مشکل فوتبال خواهد شد و باید به آن رسیدگی کنند. حتی در رده پایه هم شاهدش هستیم و نیازمند توجه بهتری هستیم.