نماینده آمریکا در سازمان ملل در یک مصاحبه ادعاهایی علیه ایران، روسیه و سوریه مطرح کرد و بر ادامه فشارهای اقتصادی علیه مردم ایران تاکید کرد.

«نیکی هیلی» در مصاحبه با «فاکس نیوز» مدعی شد که ایران «قطعا یک برهم زننده و مختل کننده اوضاع در سوریه است. ما می‌بینیم که آنها در تلاش برای این هستند که تهدیدی برای اسرائیل باشند. آنها در حال ایجاد کردن جنگ‌های نیابتی در سراسر خاورمیانه (غرب آسیا) هستند و به همین دلیل است که ما از برجام خارج شدیم».

نماینده آمریکا در سازمان ملل درباره بازگشت غیرقانتونی تحریم‌های این کشور علیه ایران بعد از خروج از برجام گفت: «ما (فروش) نفت آنها را هدف قرار خواهیم داد، ما بانک‌های خارجی آنها را هدف قرار خواهیم داد و آنها واقعا درد ناشی از اقدامات ما را حس خواهند کرد».

هیلی با رد مواضع افرادی از قبیل «جان کری» وزیر خارجه سابق آمریکا درباره ایران و برجام مدعی شد: «حداقل رئیس‌جمهور ترامپ دارد این را می‌گوید که ما نمی‌توانیم بیش از این (در قبال ایران) صبر کنیم و همین حالا باید کاری بکنیم. ایران دارد درد (ناشی از اقدامات آمریکا) را حس می‌کند. آنها احساس ضعف می‌کنند و ما تا جایی که آنها مجبور شوند فکری درباره موشک‌های بالستیکشان و حمایتشان از تروریسم بکنند، به فشارها ادامه می‌دهیم».

وی در بخش دیگری از اظهاراتش در این مصاحبه، باز هم ادعاهایی درباره «مردم ایران» و «اعتراض‌های آنها» مطرح کرد.

نماینده آمریکا در سازمان ملل همچنین بار دیگر دشمنی خود و دولت این کشور با جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران را به وضوح بیان کرد.

مجری فاکس نیوز درباره تدارک ارتش سوریه برای عملیات در ادلب و ادعاها درباره «حمه شیمیایی» در این استان سوال کرد.

هیلی گفت: «همه ما شایعه‌ها درباره سلاح‌های شیمیایی را شنیده‌ایم و اقدام‌های و اظهارات قبلی ادعایی درباره کلاه سفیدها یا دیگرانی که آماده حملات ساختگی شیمیایی هستند را شنیده‌ایم».

مجری پرسید: «ما قبلا دیده‌ایم که رئیس‌جمهور (ترامپ) قبلا در سوریه اقدام نظامی ترتیب داده است. اگر یک خط قرمز دیگر عبور شود، آیا باید انتظار یک اقدام نظامی دیگر را داشت؟»