حزب الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که قطع کمک‌های مالی آمریکا به سازمان امداد و کاریابی سازمان ملل متحد ویژه رسیدگی به وضعیت پناهندگان فلسطینی (آنروا) نشان می‌دهد که هدف واشنگتن از کمک‌ها تحقق نفوذ و کسب بهره‌های سیاسی و استعماری است.

در این بیانیه آمده است: اظهارات جان بولتون ثابت می‌کند که سیاست آمریکا بر مصادره قانون‌های دنیا و عدم فرمانبرداری در برابر قوانین متمرکز است.

حزب الله افزود: اظهارات بولتون و اقدامات ترامپ نشان می‌دهد که حاکمان آمریکا باندی هستند که بر اساس هوس‌های خود در حال اداره دنیا هستند. 

این بیانیه می‌افزاید که دولت آمریکا به حملات خود به مسئله فلسطین ادامه می‌دهد و در این راه به استفاده از همه شیوه‌های کثیف متوسل می‌شود.

حزب الله اعلام کرد: از همه دولت‌ها و ملت‌های دنیا می‌خواهیم که حقیقت را درک کنند و بدانند که رفتار آمریکا مبتنی بر فریب و نیرنگ است.

وزارت خارجه آمریکا روز گذشته رسما بسته شدن دفتر سازمان آزادیبخش در واشنگتن را اعلام کرد. آمریکا دلیل این تصمیم خود را تلاش سازمان آزادیبخش برای محاکمه اسرائیل از طریق دیوان بین‌المللی کیفری اعلام کرد.

نبیل ابوردینه سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین روز گذشته گفت که تصمیم آمریکا در بستن دفتر سازمان آزادیبخش فلسطین در واشنگتن مواضع ما را در قبال مقدسات اسلامی و مسیحی ما و پایبندیمان به قطعنامه‌های بین‌المللی و تصمیمات نشست‌های عربی و اسلامی در زمینه مسئله فلسطین تغییر نخواهد داد.

حسام بدران عضو دفتر سیاسی جنبش حماس نیز گفت که بسته شدن دفتر سازمان آزادیبخش فلسطین در واشنگتن توسط دولت آمریکا ثابت می‌کند که روند سازش و مذاکره با اشغالگران به بن بست رسیده است.