باشگاه لیگ برتری اورتون امروز (سه شنبه) اعلام کرد فرهاد مشیری میزان سهام خود را در این باشگاه از ۴۹.۹ درصد به ۶۸.۶ درصد افزایش داد و سهامدار اصلی این باشگاه شد.

مشیری ۱۸.۷ درصد سهام جدید را از طریق شرکت Blue Heaven خود خریداری کرد و این باشگاه گفت که سهم این بازرگان ایرانی -انگلیسی تا ژوئیه ۲۰۱۹ به ۷۷.۲ درصد می رسد.

مشیری از زمان خرید اولین سهام خود در فوریه سال ۲۰۱۶، با انجام وعده خود مبنی بر افزایش سرمایه گذاری در بازار نقل و انتقالات ، به تعهد خود در قبال اورتون عمل کرده است.

اورتون قبل از شروع فصل گذشته بیش از ۱۵۰ میلیون پوند (۱۹۵.۲۹ میلیون دلار) هزینه کرد اما نتایج ضعیفی به دست آورد. آنها در مراحل ابتدایی لیگ نتایج بسیار ضعیفی کسب کردند اما در ادامه با هدایت سام آلاردایس، دومین مربی فصل خود که جایگزین رونالد کومان شد،فصل را در رتبه هشتم به پایان رساندند.

آنها در سال جاری هم با مارکو سیلوا، مربی جدید خود، هزینه های زیادی کردند، ریچارلیسون را از واتفورد با ۴۰ میلیون پوند و لوکاس دینه مدافع سابق بارسلونا را با ۱۸ میلیون پوند به خدمت گرفتند.

مشیری ۶۳ ساله همچنین قصد دارد تا به باشگاه کمک کند به زمین جدید در لیورپول نقل مکان کند.

اورتون پنج بار قهرمان لیگ انگلیس شده و پنج بار قهرمان جام حذفی انگلیس شده است.آخرین قهرمانی این تیم در لیگ برتر به سال ۱۹۹۵ برمی گردد.

این باشگاه مرسی سایدی در حال حاضر با شش امتیاز از چهار مسابقه در رتبه هفتم جدول لیگ برتر است.