جواد نکونام با حضور در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس اظهار داشت: خوشحالیم بعد از ۲۰ سال فرصت بازی با تیم خوبی چون پرسپولیس را پیدا کردیم.

نکونام درباره حضور جاسوس پرسپولیس در تمرینات نساجی و اینکه پرسپولیس با تمسخر در این باره اظهار نظر کردند، گفت:در این باره بحث نداریم. آنها آمدند و از تمرین ما فیلم بگیرند و ما هم بعد از شناسایی کردن آنها را بیرون کردیم. اما من با این مسائل غریبه نیستم و تیم‌های حرفه‌ای دنیا هم این کار را انجام می‌دهند. من هم بودم برای به دست آوردن اطلاعات این کار را می‌کردم و چه پرسپولیس و چه هر تیم دیگر حقش هست این کار را کند.

وی افزود: به طور مثال تیم ملی انگلستان تور می‌گذارد و با هزینه خودش دوربین نصب می‌کند تا کسی از تمرینات این تیم فیلم نگیرد. همه تیم‌ها به دنبال گرفتن اطلاعات از هم هستند و این چیز جدیدی نیست اما اینکه می‌گویند با تمسخر صحبت کردند جای دستت درد نکند است. ما با بازی‌ با این تیم دو روز زودتر موافقت کردیم و حاضر بودیم هر روزی که پرسپولیس می‌خواهد به میدان برویم چرا که دوست نداریم نه پرسپولیس و نه هیچ تیم دیگر ایرانی مقابل تیم‌های خارجی ضربه بخورد.

نکونام درباره اینکه شما بازیکن برانکو بودید و آیا او از این کارها انجام داده یا خیر، گفت: اگر برانکو این کار را کرده یک کار حرفه‌ای است اما من بازیکن بودم و برای تیم بازی می‌کردم.

سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران در مورد اینکه کرمانشاهی یک پنالتی شما را نگرفت و تیم نساجی از داور ضربه خورده گفت: بیشترین ضربه را در کل لیگ از اشتباهات داوری خورده ایم و به این موضوع خود کمیته داوران و داورانی که برای ما داوری کرده‌اند اذعان دارند با این حال من به سلامت همه داوران اطمینان دارم قطعا اشتباهاتشان سهوی بوده و رضا کرمانشاهی از داوران خوب کشور ما است. من به این مسئله توجه نمی کنم که روز قبل یا هفته قبل چه اتفاقی افتاده و داور چه کار کرده است. من به همان روز توجه دارم و اینکه کرمانشاهی داور خوبی است و تلاش می‌کند بدون مشکل قضاوت کند.

نکونام در مورد اینکه پرسپولیس در دو بازی پیروز نشده و آیا فردا مقابل این تیم اقتصادی و دفاعی بازی می‌کنید یا نه، گفت: پرسپولیس همیشه پرسپولیس است. با یک یا دو بازی در مورد تیم قضاوت نمی‌کنند. پرسپولیس و هوادارانش همیشه بزرگ بوده و خواهند بود. در مورد شکل بازی هم شما فردا خواهید دید که ما چگونه مقابل پرسپولیس بازی می‌کنیم.

وی در مورد اینکه پرسپولیس خط هافبک قدرتمندی دارد، گفت: به نقاط قوت و ضعف پرسپولیس فکر کرده‌ایم و تلاش می‌کنیم بازی خوبی را مقابل این تیم ارائه دهیم. قطعا هافبک‌های پرسپولیس و فازهای هجومی این تیم خوب هستند و کار سختی مقابل پرسپولیس داریم.

تیمی که باید مقابل هوادارانش بازی کنیم. حضور هواداران پرسپولیس شرایط را به سود این تیم می‌چرخاند. اما ما هم می‌خواهیم نشان دهیم که لیاقتش را داشتیم که به لیگ برتر آمده‌ایم. بعد از ۲۴ سال به لیگ برتر آمده‌ایم. قبل از حضور هواداران ما لیگ چیزی کم داشت. می‌خواهیم مقابل پرسپولیس بازی کنیم نه فقط خط دفاعی  و هافبک این تیم. می‌خواهیم بازی خوبی همراه با نتیجه ارائه دهیم.

سرمربی نساجی در مورد اینکه چند بازیکن را در تست رد کرده و آیا نساجی از سهمیه آزادش برای جذب بازیکن استفاده خواهد کرد، گفت:من برای اینکه بازیکن خارجی جذب کنیم باید فیلم کامل آن بازیکن را ببینم نه گلچین بازی‌هایش را یا اینکه بازیکن باید تست بدهد. بازیکنانی که رد کرده‌ام مورد تائید من نبودند و عملکردشان پایین تر از حد انتظارم بودند. وقتی چنین بازیکنان خارجی باشند من ترجیح می‌دهم بازیکن ایرانی باکیفیت بگیریم تا بتوانند به ما کمک کنند. در مورد بازیکن آزاد هم باید بگویم فهرست ما جا دارد و اگر بازیکنی بتواند به ما کمک کند را پیدا کنیم جذب خواهیم کرد.

نکونام درباره اینکه آیا فردا مقابل پرسپولیس دفاعی بازی می‌کنید،چرا که هفته آینده هم با استقلال بازی دارید، افزود:‌درباره بازی با استقلال هفته بعد حرف می‌زنم اما ما در بازی فردا ایده و برنامه‌ای داریم و درست نیست الان درباره آن حرف بزنم. تیم نساجی بعد از سال ها حضور در لیگ دسته اول به لیگ برتر آمده و بازی مقابل پرسپولیس برای ما افتخار است. امیدوارم که به گونه‌ای بازی کنیم که نتیجه بگیریم چون این مسئله در ذهن من و بازیکنان قرار دارد.

وی در باره اینکه مربیان در نشست خبری قبل از بازی صحبت از بازی هجومی می‌کنند اما در زمین بازی تیم‌ها را دفاعی می‌چیند، گفت:در هر بازی هر جور صلاح تیم باشد بازی می‌کنیم و اینطور نیست که بی‌محابا حمله کنیم چرا که هر بازی فلسفه خودش را دارد. ما نمی‌توانیم همانطوری مقابل تیم‌های هم سطح‌مان بازی کنیم که مقابل تیم‌های قوی‌تر به میدان می‌رویم چون در این صورت دچار مشکل می‌شویم.

وی در باره اینکه مربیان در نشست خبری قبل از بازی صحبت از بازی هجومی می‌کنند اما در زمین بازی تیم‌ها را دفاعی می‌چیند، گفت:در هر بازی هر جور صلاح تیم باشد بازی می‌کنیم و اینطور نیست که بی‌محابا حمله کنیم چرا که هر بازی فلسفه خودش را دارد. ما نمی‌توانیم همانطوری مقابل تیم‌های هم سطح‌مان بازی کنیم که مقابل تیم‌های قوی‌تر به میدان می‌رویم چون در این صورت دچار مشکل می‌شویم.باید هم بلد باشیم دفاع کنیم هم حمله انجام دهیم و باید به این تاکتیک احترام گذاشت اما باید دید که شما به عنوان یک مربی چه خواسته‌ای از تیم‌تان دارید اما فلسفه ما تغییر نمی‌کند و مهم نیست که چه کسی چه فکری درباره تیم انجام می‌دهد اما مهم این است که به خواسته خودمان برسیم و نظم تیمی داشته باشیم.

سرمربی نساجی مازندران در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس، درباره اینکه استفاده از لفظ جاسوس لفظ مناسبی نیست و اینکه شما می‌گویید فرستادن کسی به تمرینات یک امر عادی در فوتبال دنیاست‌ اما کانال اطلاع‌رسانی باشگاه نساجی صحبت از ناراحتی شما می‌کند و اینکه چه ادله‌ای وجود دارد که ثابت کند فرد مشکوک از سوی باشگاه پرسپولیس بوده، افزود:‌نیاز نیست در این باره توضیح بدهم! مهم نیست کسی را به تمرینات بفرستند اما با کمال احترام باید زرنگ باشیم و از این مسئله جلوگیری کنیم.

نکونام درباره اینکه آیا از باشگاه استقلال برای تسویه حساب تماس گرفته شد، گفت: تماسی گرفته شد تا بحث‌های تسویه حساب انجام شود اما دیگر خبری از آنها نشد.

وی در باره اینکه برخی هواداران تیم‌ها در ورزشگاه دچار مشکل شدند و آیا فردا شاهد چه مسائلی خواهیم بود، تصریح کرد: نساجی تا حالا نه تنها مشکل نداشته بلکه هوادارانش تنبیه نشده وتشویق شدند. اما هواداران ما هر بازی می‌آیند و این برای ما افتخار است که در هر بازی هوادار داریم و امیدوارم بازی فردا بازی خوب و تماشاگرپسندی باشد.