محمدجواد آذری‌جهرمی ظهر امروز در شورای اداری میاندوآب اظهار داشت: اقتصاد و فرهنگ در ابعاد جهانی معنی دارد و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی به عنوان زیرساخت توسعه سایر بخش‌ها مدنظر قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: امروز ۶۷ میلیون مشترک پهن باند در کشور وجود دارد و تمامی شهرها به پهن باند متصل هستند. بیش از ۲۳ هزار تیم توسعه دهنده نرم افزار در کشور فعالیت دارند که پس از توسعه فناوری اطلاعات به دست آورده‌ایم و برای حفظ این توسعه چهار ساله‌ها کار سختی نداریم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مقابله با رانت، فساد و تبعیض یادآور شد: آسایشی که براساس ارتباطات در زندگی مردم ایجاد شده به راحتی می‌تواند در حکومت نیز رفاه را ایجاد کند و به کمک دولت آید.

آذری‌جهرمی تصریح کرد: تصمیمی که در برنامه ششم گرفته شده تصمیم هوشمندانه‌ای است که ما نیز در این مسیر حرکت می‌کنیم. شهرهای آذربایجان غربی با اعتبار ۲۲۰ میلیارد تومانی با احداث چند صد‌سایت به خدمات نسل سه متصل شدند که در سال‌های گذشته انجام شده است.

وزیر ارتباطات و اطلاعات فناوری گفت: یک‌هزار و ۲۵۵ روستا به پست بانک متصل شده‌اند و خودپردازهایی در این مناطق تعبیه شده که سبب رفاه بیش از پیش زندگی مردم است. به صورت بر خط بر تمامی شرایط نظارت داریم، ۱۵۴ میلیارد تومان برای پروژه‌های ارتباطی آذربایجان غربی تا پایان سال در نظر گرفته شده است.