سرهنگ جواد صفایی اظهار کرد: در پی اعلام شکایت یکی از شهروندان از فردی که خود را کارمند نهاد ریاست جمهوری معرفی و با توسل به شگردهای فریبکارانه اقدام به کلاه‌برداری از وی کرده است، شناسایی متهم در دستور کار مأموران پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت .

وی افزود: تحقیقات اولیه مأموران حاکی از آن بود که نامبرده پس از شناسایی متقاضیان دریافت وام به آن‌ها نزدیک شده و پس از طرح دوستی با معرفی خود به‌عنوان کارمند نهاد ریاست جمهوری ادعا می‌کند که می‌تواند به‌راحتی برای آن‌ها وام کم‌بهره دریافت کند .

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: متهم با توسل به این ترفند فریبکارانه و جلب اعتماد طعمه‌های خود از آن‌ها می‌خواست تا مبلغ بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ میلیون ریال در بانک سپرده‌گذاری کنند و زمانی که برای سپرده‌گذاری به بانک می‌رفتند مبلغ موردنظر را از آن‌ها گرفته و به بهانه کپی کردن مدارک شناسایی و غیره از بانک خارج‌شده و متواری می‌شد.

سرهنگ صفایی اضافه کرد: متهم که با به‌کارگیری این شیوه در شهرهای کرج، تهران و قزوین اقدام به کلاه‌برداری از ۵۰ نفر از شهروندان کرده بود با تلاش شبانه‌روزی مأموران پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شد .

وی تصریح کرد: متهم که با اسامی مستعار خود را کارمند نهاد ریاست جمهوری معرفی می‌کرد به جرمش مبنی بر کلاه‌برداری از شهروندان اعتراف کرد .

2893928

رئیس پلیس آگاهی استان البرز بابیان این‌که تاکنون ۵ نفر از شکات شناسایی‌شده‌اند، گفت: به‌منظور شناسایی سایر مالباختگان، بازپرس شعبه ۱۶ دادسرای عمومی و انقلاب کرج دستور چاپ تصویر بدون پوشش متهم را در رسانه‌های جمعی صادر کرده است بنابراین از شهروندانی که با این شیوه و یا توسط این فرد مورد کلاه‌برداری قرارگرفته‌اند، درخواست می‌شود تا برای پیگیری شکایت خود به آدرس «عظیمیه، ۴۵ متری کاج، خیابان نیک نژادی، جنب کلانتری ۳۰ اسلام‌آباد، پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز مراجعه و یا با شماره تلفن ۰۲۶۳۲۲۲۲۰۵۰ تماس حاصل کنند.