آن‌طور که از گزارش بانک مرکزی مربوط به مردادماه امسال در رابطه با تحولات قیمت مسکن برمی‌آید، متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۷.۴ میلیون تومان بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۶.۱ و ۶۲.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

قیمت مسکن

در این شرایط، اما بررسی وضعیت بازار مسکن حاکی از آن است که در میان فایل‌هایی که مشاوران املاک برای خانه پیشنهاد می‌دهند، خانه‌هایی با قیمت متری ۵ میلیون تومان و یا کمتر نیز دیده می‌شود.

در این رابطه، در منطقه خواجه‌نصیر، خیابان سرباز، یک خانه ۱۲۰ متری با ۲۵ سال ساخت هر مترمربع ۵ میلیون تومان است که برای این خانه باید ۶۰۰ میلیون تومان پرداخت کرد. همچنین در منطقه سبلان‌جنوبی، خیابان انصارالحسین خانه‌ای ۷۶ متری با ۳ سال ساخت هر مترمربع ۵ میلیون تومان و قیمت نهایی آن ۳۸۰ میلیون تومان است.

در بلواز ابوذر، پل چهارم نیز یک خانه ۷۰ متری با ۱۸ سال ساخت ۳۵۰ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است. در منطقه نواب، خیابان محبوب مجاز یک خانه ۴۵ متری، ۲ سال ساخت ۲۲۵ میلیون تومان است.

در خیابان خواجه‌نظام، خیابان اقبالی نیز یک خانه ۵۶ متری، ۱۷ سال ساخت هر مترمربع ۵ میلیون تومان قیمت دارد و قیمت نهایی این خانه ۲۸۰ میلیون تومان است. همچنین در منطقه قنات کوثر، بلوار استقلال یک خانه ۵۱ متری، ۱۴ سال ساخت ۲۵۵ میلیون تومان قیمت دارد.

در منطقه پیروزی، خیابان شکوفه یک خانه ۹۲ متری، ۱۵ سال ساخت ۴۶۰ میلیون تومان است.