«ریچارد بلک»، سناتور ایالتی آمریکا که به تازگی به سوریه سفر کرده و با «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه دیدار کرده او را فردی فروتن توصیف می‌کند. 

بلک که عضو جمهوری‌خواه مجلس سنای ایالت ویرجینیا است درباره سفر اخیرش به سوریه به اسپوتنیک گفت: «این دومین باری است که من با رئیس‌جمهور اسد دیدار کردم. برنامه دیدار ما ۴۵ دقیقه‌ای بود ، اما آخر سر سه ساعت صحبت کرده بودیم. آخرین بار، خوش‌بین و مصمم بود.»

این سناتور ایالتی اضافه کرد: «فکر می‌کنم او همانند تمام سوری‌ها می‌داند که اگر غرب دست به اقدام خیلی مخربی نزند، جنگ خیلی زود به پایان خواهد رسید. فکر می‌کنم سوری‌ها آماده این هستند. اما او بسیار شاد و پرانرژی بود.»

وی در پاسخ به سوالی که رسانه‌های غربی چطور بشار اسد را به تصویر می‌کشند گفت: «درباره این پرسیدید که رسانه‌ها چگونه او را به تصویر می‌کشند؟ مردم در سوریه می‌دانند که او فرد بسیار فروتنی است.»

بلک اضافه کرد: «او همانند ما و بسیاری از کشورهای غربی، ریاست‌جمهوری امپراطوری ندارد. وقتی که سرزده به یک جشن مذهبی می‌رود، خواه در آنجا مسلمان‌ها باشند یا مسیحی‌ها، خودش رانندگی می‌کند. اسکورت ندارد و مردم به همین دلیل دوستش دارند.»