سخنگوی وزارت امورخارجه انگلیس با اشاره به حساسیت و موقعیت جغرافیایی روستای خان الاحمر افزود: این روستا برای حفظ یکپارچگی دولت آینده فلسطین اهمیت راهبردی دارد.

وی با اشاره به‌حکم چهارشنبه گذشته دادگاه رژیم اشغالگر به ویرانی و اخراج ساکنان روستای الخان الاحمر تصریح کرد: از دولت اسرائیل می‌خواهیم که تصمیم خود درباره ویرانی این روستا را اجرا نکرده چراکه این اقدام به ویرانی مدارس و آوارگی ساکنان منطقه منجر خواهد شد.

سخنگو هشدار داد که ویران کردن و آواره ساختن ساکنان این منطقه، ضمن کاهش چشم‌انداز راه‌حل تشکیل دو دولت فلسطین و اسرائیل آثار بسیار جدی در پی خواهد بود.

دادگاه عالی رژیم صهیونیستی چهارشنبه گذشته با صدور رایی، ضمن رد اعتراضات به تصمیم این رژیم برای تخریب روستای خان الاحمر، به نظامیان صهیونیست اجازه داد تا پس از فرصت قرار موقت در ۷ روز، این روستای فقیرنشین را تخریب کنند. 

روستای خان‌الاحمر در شرق کرانه باختری رود اردن و در نزدیکی دو شهرک یهودی‌نشین قرار دارد. ساکنان این زاغه‌نشین، عمدتاً با دامداری زندگی خود را می‌گذرانند.

سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا و فعالان حقوق فلسطینی‌ها، پیش‌تر با محکوم کردن تصمیم رژیم صهیونیستی برای تخریب این روستا، چنین اقدامی را مانعی جدید بر سر ایجاد احتمالی کشور فلسطین عنوان کرده بودند.

اکثر کشورهای جهان شهرک‌سازی صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی سال ۱۹۶۷ را غیرقانونی و مانعی در برابر تشکیل دولت مستقل فلسطینی و برقراری صلح در خاورمیانه می‌دانند.