خلیج انلاین نوشت: حوادث اخیر بصره و در معرض خطر قرار گرفتن اموال دولتی و احزاب مختلف در این کشور، به اضافه سوزانده شدن کنسولگری ایران، دلیلی شد برای برگزاری جلسه ای در داخل مجلس نمایندگان در بغداد، با هدف بررسی اوضاع بصره و راه حل های آرام کردن مردم بصره.

حیدر العبادی شخصا در این جلسه حضور یافت. ضمن آنکه استاندار بصره و تعدادی از بزرگترین مسئولان دولتی عراق نیز در آن حاضر بودند. در جلسه مذکور، بحث و مناقشه شدیدی بین استاندار بصره، اسعد العیدانی، و حیدر العبادی، صورت گرفت و نکته جالب توجه، حالت تشنج و عصبانیتی بود که بر عبادی سیطره یافته بود، به نحوی که برای اولین بار، به این شکل ظاهر می شد.

درخواست ائتلاف رهبر جریان صدر، مقتدی الصدر، در خصوص برکناری نخست وزیر فعلی، حیدر العبادی، ضربه دیگری به عبادی محسوب می شود.

در حال حاضر، محبوبیت عبادی در بین مردم عراق، به شدت کاهش یافته است، در صورتی که پیش از این، عراقی ها در جریان مبارزه با داعش، به او کمک کرده بودند.

مواضع ناهمگون و متناقض عبادی در موارد مختلف، باعث شد تصویر او در بین مردم، به شکل یک شخصیت متزلزل و ناتوان در زمینه تصمیم گیریهای مهم، شناخته شود، بویژه زمانی که در کنفرانس مطبوعاتی از تایید تحریمهای آمریکا علیه تهران، صحبت کرده و با یک هجوم رسانه ای گسترده از سوی رسانه های وابسته به احزاب و شبه نظامیان عراقی، مواجه شد، تا از موضع خود بازگشته و با این تحریمها مخالفت کند.

عدم صلاحیت عبادی برای عهده دار شدن نخست وزیری، از مهمترین موضوعاتی است که عراقی ها امروز بر آن اصرار می ورزند، همانطور که مردم عراق، در شبکه های اجتماعی، ویدیو های زیادی در این رابطه منتشر می کنند.

از آن جمله، عزة شاهبندر، سیاستمدار معروف، در یک گفتگوی تلویزیونی، با نادان خواندن حیدر العبادی، بر این نکته تاکید نمود که وی شایستگی عهده دار شدن چنین مسئولیت بزرگی را ندارد و زمانی که عضو یک حلقه حزبی بود و در رأس آن قرار داشت، یکی از کودن ترین حلقه های آن حزب محسوب می شد.