حجت‌الاسلام محسن قرائتی امروز یکشنبه در گردهمایی ائمه جماعات مساجد و ادارات و مبلغین و روحانیون مستقر و هجرت استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، مودت اهل بیت(ع) را تنها راه خدا معرفی کرد و اظهار داشت: تبلیغ دین رحمت الهی است و ما نسبت به این مقام ارزشمند مسئول هستیم.

وی افزود: دلار و سکه سرمایه نمی‌شود؛ سرمایه‌دارترین مردم کره زمین کسانی هستند که کار فرهنگی انجام می‌دهند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور بیان داشت: قرآن و نهج البلاغه باید محور همه کارها و سخنرانی‌ها باشد، ‌چرا که قرآن جامع و کامل است و در باب همه مسائل می‌توان به قرآن تمسک کرد و نکته‌هایش را استخراج کرد و آموخت.

حجت‌الاسلام قرائتی با بیان این که اولین روضه‌خوان خداوند است، خاطرنشان کرد: خداوند در سوره تکویر، با پرسش از چرایی زنده به گوری دختران در پیش از اسلام، بر آنان روضه خوانی کرده است.

حجت الاسلام قرائتی امام حسین(ع) را بزرگترین انرژی هسته‌ای جهان معرفی کرد و ادامه داد: تمام روسای جمهور جهان اگر جمع شوند نمی‌توانند یک راهپیمایی ۲۰ هزار نفری را راه بیندازند اما یک "یا حسین" میلیونها نفر را به خیابانها می کشاند.

وی با بیان اینکه باید بدانیم چه درسی بخوانیم و روی منبر چه مباحثی را مطرح کنیم، افزود: منبرها باید بر اساس نیاز جامعه باشد اینکه در ماه محرم ۱۰ شب برای مردم سخنرانی تکراری داشته باشیم فایده ندارد بلکه سخنرانی مفید، آن است که در هر شب به یک مبحث پرداخته شود، شبی به موضوع زکات، در شب دیگر اخلاق‌ و نماز و مسائلی که مورد نیاز مردم است.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور تصریح کرد: باید نسبت به آنچه که برای مردم بازگو می‌شود دقت کنیم چرا که دانستن بعضی از مطالب فایده ای بر آن مترتب نیست و برای مردم مفید نیست.

وی در پایان گفت: سخنرانیها باید به گونه ای باشد که عوام بفهمند و خواص بپسندند.