سید محمود علوی در  همایش معنوی مذهبی طلایه داران تبلیغ در چهل سال بصیرت عاشورایی  در گرگان گفت : امروز دشمن در حوزه های مختلف درصدد ضربه زدن به کشور است و به عناوین مختلف مردم را تهدید می‌کند که یکی از آن ها  باور مردم است که سبب می شود پاسداری و حراست از مرزهای اعتقادی مردم ، اهمیت بیشتری نسبت به حراست از مرزهای فیزیکی پیدا کند.

وی افزود  : توفیق تبلیغ معارف الهی  و احکام شرع مقدس اسلام و هدایت افراد به سمت مسیر الهی توفیقی است که نشانه حق الهی برای انسان است و مبلغان از این توفیق بهره مندند.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: علما و روحانیون سنگربانان و مرزبانان مرزهای اعتقادی مردم هستند و هر چه از اقیانوس پرگوهر معارف اهل بیت (علیهم السلام) برای مردم صحبت کنیم نتیجه بهتری می گیریم .

وی هم چنین به تقویت بنیه دینی و فرهنگی اشاره کرد و افزود : اگر ما مجهز به معارف اهل بیت (علیهم السلام ) نباشیم در مصاف فرهنگی با دشمنان کم می آوریم و آن چه ما را توانمند می کندمعارف اهل بیت (علیهم السلام ) است .

علوی به مبلغان گفت : تبلغ باید همراه با محبت باشد و اخلاق باید سرلوحه کارقرار گیرد و آن چه مردم را به دین نزدیک می کند محبت ،خوشرویی و خوشرفتاری است .

    شایان ذکر است  وزیر اطلاعات امروز  با آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان نیز دیدار کرد.