المنار گزارش داد، مارتین گریفیتس، فرستاده سازمان ملل به یمن در نشست خبری در ژنو گفت، جنبش انصارالله از مشارکت در رایزنی‌ها پیرامون یمن استقبال کرد و سازمان ملل مسیر را برای ورود هیئتش به ژنو هموار کرد اما در این امر ناکام ماند. وی افزود، سخن گفتن از زمان برگزاری این رایزنی‌ها زود است.

در واقع تلاش‌ها برای برگزاری مذاکرات صلح یمن بعد از انتظار سه روزه برای رسیدن هیئت انصارالله به ژنو ناکام ماند اما گریفیتس متعهد شد به تلاش‌های دیپلماتیک ادامه دهد.

پیشتر هم هیئت انصارالله یمن کشورهای عضو ائتلاف عربی را به ندادن مجوز به هواپیمای عمانی برای انتقال این هیئت متهم کرد و گفته بود، سازمان ملل نتوانسته است مجوزی را از کشورهای ائتلاف متجاوز برای فراهم کردن یک هواپیمای عمانی جهت انتقال این هیئت به ژنو بگیرد و این امر عدم پایبندی به راه‌حل سیاسی و صلح‌آمیز در یمن است.

گریفیتس گفت، نیامدن انصارالله به ژنو در ابتدای مذاکرات طی سه سال اخیر مشکلی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت اما این مساله به معنی توقف روند صلح نیست.

وی که مذاکرات سه روزه با هیئت دولت یمن داشت، افزود، در روزهای آتی با رهبران انصارالله در صنعا و مسقط دیدار خواهد کرد.

عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله روز شنبه ائتلاف عربی به رهبری عربستان را به سنگ‌اندازی در مسیر سفر هیئت این جنبش برای مشارکت در مذاکرات صلح در ژنو متهم کرد.