در حالی که رسانه‌ها خبر از جریمه ۷۰۰ هزار دلاری آبی‌ها برای مطالبات پروپئیچ منتشر کرده‌اند، تاکنون نامه‌ای به دست فدراسیون فوتبال نرسیده است. اگر باشگاه استقلال توسط فیفا خاطی شناخته و محکوم به پرداخت جریمه به مهاجم دو فصل پیش خود شود، باید نامه‌ای طی دو نسخه به فدراسیون فوتبال ایران و باشگاه استقلال ارسال شود که این کار تاکنون انجام نپذیرفته است.

البته به نظر می‌رسد این خبر صحت داشته باشد زیرا مدیربرنامه‌های این بازیکن کروات نامه‌ای را که قرار است فیفا برای فدراسیون فوتبال و باشگاه استقلال صادر کند منتشر کرده ست. سهیل مهدی، مسئول کمیته مجوز حرفه‌ای‌گری در گفت‌و گو با ایسنا اظهار کرد: مسئولیت پرونده ۱۶ باشگاه لیگ برتری با من است. درباره پرونده این بازیکن کروات هم باید بگویم که تاکنون نامه‌ای به فدراسیون و به دست من نرسیده است.

با وجود تاخیر در ارسال این نامه توسط فیفا، به نظر می‌رسد باشگاه استقلال باید خود را آماده جریمه‌ای تازه کند زیرا شواهد نشان‌دهنده آن است که مهاجم کروات استقلالی‌ها پس از فصل اول قراردادش، نتوانست مطالبات سال دوم قرارداد خود را دریافت کند و بدون دریافت پول از ایران خارج شد. استقلالی‌ها فرصت کمی برای رفع مشکلات خود دارند زیرا فرصت کمی تا پایان مهلت AFC برای رضایت طلبکاران و پرداخت مطالبات آن‌ها باقی مانده است. اگر آبی‌ها موفق به انجام این کار نشوند، از لیگ قهرمانان فصل آینده حذف خواهند شد.