محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلابی یمن از "مارتین گریفیت" نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن خواست که مکان مشورت‌های یمن را از ژنو به صنعا تغییر دهد.

وی افزود: کسی که مانع ورود هیئت یمن به ژنو می‌شوند اجازه برداشته شدن گام‌هایی بیشتر از این برای صلح را نمی‌دهد.

الحوثی همچنین به ائتلاف متجاوز سعودی درباره ارتکاب جنایت‌های جدید در یمن هشدار داد.

مشورت‌های طرف‌های یمنی در ژنو به‌دلیل کارشکنی ائتلاف متجاوز سعودی ــ اماراتی در روند ورود هیئت جنبش مردمی انصارالله به روز جمعه موکول شد.

مارتین گریفیت نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن روز گذشته گفت که هدف از مشورت‌ها بین طرف‌های درگیر در یمن تلاش برای پیشبرد روند صلح در این کشور است.

پیش از این جنبش مردمی انصارالله یمن اعلام کرد که ائتلاف متجاوز سعودی آمریکایی در مسیر اعزام این هیئت به ژنو مانع‌تراشی می‌کند.

جنبش انصارالله همچنین اعلام کرد که کارشکنی‌های ائتلاف سعودی ــ اماراتی در روند انتقال هیئت این جنبش به ژنو کوچک‌شمردن راه‌حل سیاسی بحران یمن است.

مذاکرات صلح در ژنو، که سازمان ملل متحد خواستار آن شده است قرار بود امروز برگزار شود. یمنی‌ها تاکنون سه دوره مذاکره کرده‌اند که آخرین دوره آن در ژوئیه ۲۰۱۶ بی‌نتیجه متوقف شد.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ با تشکیل ائتلافی متجاوز از رژیم‌های مرتجع عربی، جنگی ویرانگر را علیه یمن با هدف تسلیم کردن مردم این کشور در برابر سیاست‌های خود و جلوگیری از تشکیل دولت مستقل و غیروابسته به خود آغاز کرده است که این حملات هیچ نتیجه‌ای به‌جز قربانی شدن میلیون‌ها انسان بیگناه و ویران شدن زیرساخت‌های حیاتی یمن نداشته است.