پدیده بالا ماندن خود در صدر جدول را بیش از همه چیز مدیون سازمان تاکتیکی و نظم درون تیمی است. یحیی گل محمدی در همه ایامی که مربیگری این تیم مشهدی را بر عهده داشته علاوه بر این موارد فنی توانسته وفاق و هماهنگی فنی مطلوبی هم در این تیم ایجاد کند.

این وضعیت را یحیی در شرایطی ایجاد کرده که پدیده بازیکنانی همچون محمد قاضی، محمد خانزاده و معین عباسیان را ازدست داده و به موازات آن نتوانسته بازیکنان شاخصی را هم به خدمت بگیرد. در عین حال گل محمدی موفق شده با همین تیم به ظاهر بی بضاعت موفقیت‌های چشمگیری در هفته‌های ابتدایی به دست آورد. به طوریکه از حالا زمزمه تکرار یک استقلال خوزستان دیگر، مشابه آنچه در لیگ سیزدهم رقم خورد، در مشهد شکل گرفته و خیلی‌ها امیدوارند پدیده چراغ خاموش و با همین فرمان قهرمان لیگ شود!

البته ممکن است خلف وعده‌های پی در پی مسوولان شهر مشهد جلوی این پیشرفت را بگیرد. در روزهای گذشته از فرماندار گرفته تا شهردار مشهد قول‌هایی در راستای کاهش مشکلات مالی این تیم داده‌اند که هیچ یک عملی نشده و صدای بازیکنان و مربیان این تیم را در آورده است. بدون شک اگر بی توجهی‌ها به پدیده ادامه داشته باشد، این تیم خیلی زود از صدرنشینی خواهد افتاد. اعتراضی که یحیی گل محمدی به خلف وعده‌ها دارد با غیبت این مربی در تمرین‌های این تیم همراه شده است اما از مشهد خبر‌های داغ تری هم به گوش می‌رسد. گل محمدی تهدید به استعفا کرده و بعید نیست همین روزها از مشهد به تهران برگردد و منتظر تیم دیگری باشد. گل محمدی از دو تیم لیگ برتری و یک تیم لیگ یکی پیشنهاد مربیگری دریافت کرده است.