سیدحسن قاضی زاده هاشمی بعدازظهر پنجشنبه در حاشیه افتتاح پروژه های دانشگاه علوم پزشکی گناباد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه در شرق کشور به بخصوص استان های خراسان رضوی،جنوبی و شمالی اقدامات خوبی در حوزه درمان صورت گرفته که مورد رضایت مردم است.

وی افزود: در برنامه ما صرفه جویی اولویت اول بوده که سعی کرده ایم هزینه های اضافی را کم کنیم تا خدمات کاهش پیدا نکند و در این خصوص شاهد اقدامات خوبی مردم هستند.

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: برخی اقلام و اقدامات که در بیمه اضافه بودند و یا اگر حذف می شدند برای مردم ایجاد مشکل نمی کرد را حذف کرده ایم و هم پوشانی بیمه ها نیز صورت گرفته و امروز هر نفر فقط یک دفترچه بیمه دارد.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: با توجه به نوسانات ارزی رئیس جمهوری مبلغ ۳.۵ میلیارد دلار با ارز ۴۲۰۰ تومانی را به حوزه سلامت و درمان تخصیص داده اند که این مبلغ ویژه مراکز دولتی می باشد.

وی تاکید کرد: در هر شرایطی که قرار بگیریم خدمات ما کاهش پیدا نخواهد کرد زیرا ما این شایط سخت را پذیرفته ایم و برای مردم کم نخواهیم گذاشت.

گفتنی است در این سفر وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی کلینیک تخصصی بیمارستان علامه بهلول،کلینک تشخیص و غربالگری سرطان و ساختمان دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد را افتتاح و کلنگ بخش جراحی قلب و آنژیوگرافی و بخش سوختگی بیمارستان علامه بهلول را با اعتباری ۲۷۰ میلیارد ریالی به زمین زد.