«محسن جهرودی» برای بررسی مشکلات و مسایل شبکه نمایندگی ها و همچنین دریافت نظرات مشتریان درباره طرح پیش فروش گروه سایپا به صورت سرزده از چند نمایندگی این گروه بازدید کرد و از مردم بدلیل مشکلاتی که در این طرح پیش فروش بدلیل ازدحام بوجود آمده، عذرخواهی کرد.

به گزارش ایرنا، رئیس شورای رقابت ۲۲ خردادماه امسال از موافقت این شورا با افزایش قیمت خودروهای کمتر از ۴۵۰ میلیون ریالی (۴۵ میلیون تومانی) خبر داد و گفت که حداکثر متوسط افزایش نرخ برای محصولات ایران خودرو، سایپا و مدیران خودرو به ترتیب ۷.۱۸ درصد، ۷.۰۱ درصد و ۵.۶۲ درصد مورد تایید مرکز ملی رقابت قرار گرفت.

جهرودی اظهار داشت: آنچه در توان این گروه بود، برای عرضه محصولات به مردم در این طرح آماده و ارائه شد و تلاش می شود تا در طرح های فروش بعدی شرایط را بهتر از قبل فراهم کنیم.

وی افزود: هرگاه که احساس شود بازار ملتهب و با سفته بازی قیمت های غیرمعقول برای محصولات ایجاد شده، این قابلیت در گروه وجود دارد که با ارایه طرح های فروش و عرضه محصولات، فضای غیر کارشناسی قیمتی در بازار شکسته و التهاب ایجاد شده برطرف شود.

جهرودی اضافه کرد: این طرح در کاهش قیمت محصولات در بازار بسیار تاثیرگذار بوده و استقبال بسیار خوبی از طرح پیش فروش سایپا انجام شد.

به گفته وی، آغاز پیش فروش بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر متقاضی خرید خودرو به سایت مراجعه کردند که حضور این تعداد متقاضی می تواند برای هر سایت اینترنتی مشکل ایجاد کند.

برپایه این گزارش، تکمیل ظرفیت اعلامی طرح پیش فروش سایپا اکنون پایان یافته و در این طرح که از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ( ۱۴ شهریور) گذشته آغاز و تا ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه امروز ( پنجشنبه) بدون وقفه ادامه یافت، تعداد ۵۰ هزار دستگاه خوردو توسط متقاضیان ثبت نام شد.

به گزارش ایرنا، در این طرح فروش خودروهای سایپا ۱۳۱ و ۱۳۲، تیبا، تیبا۲ و ساینا و همچنین وانت سایپا ۱۵۱ و وانت نیسان اجرایی شد.

روند تولید شرکت خودروسازی سایپا سال گذشته نشان می دهد ۶۱۵ هزار و ۳۷۰ خودروی سواری و ۴۶ هزار و ۳۵۰ دستگاه وانت تولید شده بود. 

مجموع تولیدات این شرکت پارسال به ۶۶۶ هزار و ۴۸۸ دستگاه رسید.