نیروگاه اتمی بوشهر نیمه دوم شهریور ماه سال ۹۰ با قدرت حدود ۶۰ مگاوات به شبکه سراسری برق متصل شده است، این رویداد با هماهنگی مدیریت شبکه برق کشور و به منظور فراهم آوردن شرایط لازم برای بهره‌برداری مقدماتی از اولین نیروگاه اتمی برق خاورمیانه کلید خورد،همچنین پیش از این معاون سازمان انرژی اتمی اعلام کرده بود که نیروگاه اتمی بوشهر از سال ۹۲ وارد تولید تجاری برق شده است.

محمد احمدیان، رییس شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی و معاون سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به شرایط کنونی تولید برق هسته‌ای از نیروگاه اتمی بوشهر اظهار کرد:واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر تا پایان مرداد ماه سال ۱۳۹۷ بیش از ۳۱۰۰۰میلیون کیلو وات ساعت برق تولید کرده و تحویل شبکه سراسری شده است.

معاون سازمان انرژی اتمی بیان کرد:واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر در سال ۱۳۹۶ به میزان ۷۴۵۰ میلیون کیلووات ساعت برق تولید کرده که سهمی برابر با ۲/۳ درصد در کل برق تولیدی کشور داشته‌است.

وی ادامه داد:هم اکنون این واحد با ظرفیت ۱۰۰۰مگاوات در مدار تولید بوده و برق تولیدی را به شبکه سراسری تحویل می دهد.

احمدیان در پاسخ به سوالی در مورد روند توسعه فازهای دیگر نیروگاه اتمی بوشهر،گفت:عملیات اجرایی قرار داد احداث واحد های ۲و ۳ نیروگاه اتمی بوشهر هر کدام به ظرفیت ۱۰۵۷ مگاوات از دی ماه سال ۱۳۹۵ آغاز و طبق برنامه زمانبندی در حال انجام است .

رییس تولید و توسعه انرژی اتمی افزود:باوجود محدودیت های بسیار، حداکثر تلاش برای انجام به موقع فعالیت های برنامه ریزی شده توسط پیمانکار در حال انجام است.