جان کری، وزیر خارجه پیشین آمریکا در مصاحبه با شبکه «ام‌اس‌ان‌بی‌سی»، باز هم از مواضع دونالد ترامپ به ویژه در زمینه توافق هسته‌ای ایران انتقاد کرد.

او به شبکه «ام اس ان بی سی» گفت: «امروزه توافق هسته‌ای ایران، قویترین توافق هسته‌ای بر روی زمین است. ترامپ طبق معمول وقتی این توافق را محکوم می‌کند و آن را بدترین توافق می‌خواند اصلا نمی‌داند درباره چه چیزی حرف می‌زند.»

وی در ادامه ادعا کرد: «ما ظرفیت و توانایی ایران برای تولید سلاح اتمی را برای ۱۵ سال آینده و شاید برای همیشه از بین برده‌ایم. من نمی‌توانم بگویم که آن‌ها چه مسیری را انتخاب خواهند کرد، اما اگر آن‌ها مسیر حرکت به سمت تولید سلاح اتمی را در پیش گیرند از آن مطلع خواهیم شد».

وزیر خارجه دولت اوباما در ادامه تاکید کرد به رغم خروج آمریکا از این توافق، روسیه، انگلیس، اتحادیه اروپا، چین و بقیه جهان خواهان حفظ برجام هستند.

وی با ابراز امیدواری برای کنار زدن دونالد ترامپ از ریاست جمهوری در انتخابات ۲۰۲۰، گفت «من فقط این موضوع را به خاطر اینکه از یک حزب دیگر هستم نمی‌گویم. آنچه که اکنون در حال اتفاق افتادن است، خطرناک است». جان کری همچنین تاکید کرد ترامپ از انجام دادن وظایف و مسئولیت‌های ریاست جمهوری ناتوان است و از مسیر خارج شده است.

اندرسون کوپر، مجری برنامه «۳۶۰ درجه سی ان» در حساب توئیتری خود نوشت وزیر خارجه دولت اوباما گفت: «ما رئیس جمهوری داریم که از مسیر خارج شده، ما رئیس جمهوری داریم که قادر به انجام وظیفه اش نیست ... او به اندازه کافی درباره بسیاری از تصمیماتی که اتخاذ می‌کند، نمی‌داند .. این یک بحران واقعی قانون اساسی است».