پرویز فتاح در جلسه بررسی عملکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ساوه با تاکید بر تامین مسکن نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد اظهار کرد: در صورتی که ۵۰ درصد از هزینه ساخت مسکن مددجویان این نهاد با مشارکت خیرین و حمایت دستگاههای اجرایی شهرستان ساوه صورت گیرد، این آمادگی از سوی کمیته امداد وجود دارد که ۵۰ درصد مابقی را تامین کند.

وی عنوان کرد: تامین مسکن حداقلی یکی از نیازهای افراد بی بضاعت و نیازمند است و لازم است تا با یک کار بین بخشی و اقدام خداپسندانه، واحدهای مسکونی در متراژ معمولی براساس ضوابط و اصول شهرسازی و اخذ پروانه و البته به صورت مقاوم و مستحکم با نظارت دقیق احداث شود.

رییس کمیته امداد با تاکید بر اینکه شهرستان ساوه یک شهرستان ویژه و خاص است، افزود: نهاد کمیته امداد نگاه ویژه و خاصی به این شهرستان دارد و می‌توان با استفاده از خیرین ساوجی نیازهای جامعه فقیر را در این منطقه برطرف و به حداقل رساند.

فتاح با اشاره به رشد ۳۵ درصدی میزان مشارکت های مردمی در این شهرستان طی پنج ماهه گذشته نسبت به مدت مشابه قبل اظهار کرد: این میزان رشد در مشارکت های مردمی نشان از نبوغ و حس نوعدوستی مردم نیکوکار ساوه دارد و بیانگر آن است که خیرین در اوضاع و شرایط سخت اقتصادی به داد نیازمندان رسیده و در جهت برطرف کردن نیازهای آنان تلاش می کنند.

وی در ادامه با اشاره به حدود ۳۴۰ مورد درخواست وام از سوی نیازمندان ساوه که در در نوبت دریافت قرار دارند، گفت: تمامی درخواست‌هایی که در صف انتظار دریافت قرار دارند پرداخت خواهد شد و برای اعطای جهیزیه نیز نباید نیازمندی در صف انتظار باشد. تلاش خواهیم کرد که دریافتهای نوبتی و درخواستهای این چنینی را به حداقل برسانیم.

رئیس کمیته امداد کشور در ادامه به حسنات انفاق و نیکوکاری اشاره کرد و گفت: طرف معامله با مومنین، خداوند است و خدای تعالی جان و مال مومن را خریداری می کند و در معامله‌ای که با انسان می کند در عوض آن بهشت برین را به عنوان پاداش الهی به انسان ارزانی می دارد.

وی تصریح کرد: کوتاهترین مسیر صراط مستقیم است و هر راهی غیر از راه خدا گمراهی بوده و طی کردن و پیمودن مسیر گمراهی سخت و دشوار است. اگر بنده خدا باشیم و مخلصانه و با نیت الهی و درست عمل کنیم مرضی رضای خداوند متعال بوده و سعادتمند خواهیم شد.

فتاح در ادامه با تاکید بر اینکه کسی که در وادی ایمان قدم بر می دارد در حرم امن الهی قرار می گیرد، افزود: اشرافی‌گری و دوری از اسلام و اصل نظام آفت زاست.

وی با تاکید بر ساده زیستی و الگوگیری از سیره اهل بیت (ع) در برخورد با مردم اظهار کرد: باید با ساده زیستی و پرهیز از تجملات و خالصانه به مردم خدمت کرد تا مسیر سعادت هموار و زمینه رستگاری فراهم شود.

رئیس کمیته امداد کشور در ادامه مردم را عامل پایداری نظام اسلامی و پشتوانه ای قوی برای انقلاب دانست و گفت: با حضور مردم در صحنه توطئه های دشمنان علیه این ملت خنثی شده است.

وی به برخی اختلاف نظرات در بین مسئولان اشاره کرد و گفت: اختلافات در بین مسئولان دولت و مجلس از جنس برادرانه است و همدلی و وفاق در کشور وجود دارد.

فتاح به برخی مشکلات اقتصادی در کشور اشاره کرد و افزود: علیرغم همه مشکلات اما به پیروزی یقین داریم و کسی نباید در ساز ناامیدی بدمد. دشمنان از همه ظرفیت های خود برای عملی کردن توطئه علیه این انقلاب استفاده کردند اما ایمان و اعتقاد ملت ایران و تبعیت از رهبری، آنان را ناکام گذاشته است.

وی با تاکید مجدد بر وحدت در کشور گفت: جنس نظام اسلامی خدایی و الهی است و حکومت اسلامی بر مبنای مردم سالاری دینی شکل گرفته است از این رو نصرت الهی محقق و این انقلاب به صاحب اصلی خود که امام زمان (عج) است سپرده خواهد شد.

رئیس کمیته امداد کشور در ادامه با اشاره به حمایت مجلس و دولت از کمیته امداد اشاره کرد و گفت: مجلس و دولت در حمایت از این نهاد سنگ تمام گذاشتند.

در این جلسه تنی چند از خیرین و مدیران موسسات مردم نهاد و نیز کارآفرینان به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود به منظور توانمند سازی نیازمندان و خودکفایی آنان با ایجاد اشتغال و کارآفرینی پرداختند.