علیرضا اربابی در گفت ‌وگو با ایسنا اظهارکرد: کالاهای اساسی مردم در بازار وجود دارد و هیچ کمبودی از این نظر در استان نیست.

وی با بیان اینکه درست که بعضی اقلام کمی گران شده اما در بازار موجود است، افزود: بازارهای استان هر روزه توسط نیروهای گشت اتاق اصناف مورد بازرسی و نظارت قرار می ‌گیرند.

نماینده مردم خراسان جنوبی در اتاق اصناف کشور بیان کرد: تاکنون گزارشی مبنی بر کمبود اقلام اساسی به اتاق اصناف نرسیده است اما اگر مردم در تامین اقلام مورد نیاز خود با مشکلی روبرو شدند می ‌توانند با سامانه ۱۲۴ تماس حاصل کرده و یا به قسمت بازرسی اتاق اصناف مراجعه کنند تا پیگیری شود.

اربابی با اشاره به اینکه اصناف از خرید خوب استان مردم راضی هستند، تصریح کرد: از مردم تقاضا داریم به صورت روزانه کالای مورد نیاز خود را خرید کرده و از خرید اضافی جلوگیری کنند.

وی بیان کرد: مردم نگران تامین این کالاها نباشند چرا که تمام این کالاها برای چند ماه آینده موجود است و مردم با کمبودی مواجه نخواهند شد.

نائب رییس اتاق اصناف خراسان جنوبی با اشاره به تحریم ‌ها، افزود: این تحریم‌ها بر ادامه فعالیت جمهوری اسلامی ایران تاثیری ندارد چرا که اکثر مردم از کالای ایرانی استفاده کرده و با مشکلی مواجه نخواهند شد.

اربابی با اشاره به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های کشور، ادامه داد: ایران محصولات کشاورزی و تولیدی بی نظیری دارد که تحریم ‌ها هیچ اثری بر روی آن نخواهد داشت. 

کمبود پوشک در خراسان جنوبی وجود ندارد

وی با اشاره به بازار پوشک در استان، تصریح کرد: در مورد پوشک کودکان نیز در استان هیچ گونه کمبودی وجود ندارد و تنها کمی قیمت آن افزایش یافته است.

نماینده مردم خراسان جنوبی در اتاق اصناف کشور بیان کرد: در این شرایط، افزایش خرید مردم یکی از معضلات است و مردم نباید بیش از نیاز خود، خرید کنند.

اربابی اظهار کرد: رکودی در بازار استان وجود ندارد و علی رغم تلاش برخی سودجویان، بازار درآرامش قرار دارد.

وی یادآور شد: از مردم درخواست می‌کنیم خونسردی خود را حفظ و از خرید بیش از نیاز جلوگیری کرده و این شرایط را مدیریت کنند.