رویترز گزارش داد، نتایج تازه ترین نظرسنجی که امروز چهارشنبه منتشر شده حاکی است که مردم انگلیس هنوز اختلاف نظر شدیدی درباره خروج از اتحادیه اروپا دارند.

بر اساس این گزارش، نظرسنجی جدید نشان می دهد که میزان حمایت مردم انگلیس از ادامه عضویت در اتحادیه اروپا تنها کمی افزایش یافته است ولی درصد بالایی از مردم نسبت به نتیجه مذاکرات لندن و بروکسل به شدت ناامید هستند.

انگلیس می خواهد در ۲۹ ماه مارس سال ۲۰۱۹ اتحادیه اروپا را ترک کند. این خروج باید از طریق یک توافق بین لندن و بروکسل که تا ماه اکتبر منعقد می شود تنظیم شود تا پارلمان ها فرصت رای گیری و ارزیابی این توافق را داشته باشند. اگر تا آن زمان هیچ توافقی شکل نگیرد انگلیس بدون توافق و به صورت نامنظم از این اتحادیه خارج می شود. چنین خروجی می تواند عواقب اقتصادی سخت و دشواری داشته باشد.

نظرسنجی جدید حاکی است که ۵۹ درصد مردم انگلیس خواستار ادامه عضویت این کشور در اتحادیه اروپا هستند و ۴۱ درصد از خروج از اتحادیه اروپا حمایت می کنند. این بالاترین میزان حمایت از باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا در ۵ نظرسنجی انجام شده از سال ۲۰۱۶ میلادی توسط موسسه ناتسن بوده است.

دولت انگلیس برگزاری هرگونه همه پرسی دوم درباره برگزیت را رد کرده است. این نظرسنجی طی روزهای ۷ ژوئن تا ۸ جولای در بین ۲۰۴۸ نفر انجام شده است.