یحیی کمالی‌پور عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه عصر امروز (سه‌شنبه ۱۳ شهریور) کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: بررسی ایرادات شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام به لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی «پالرمو» در دستورکار اعضای کمیسیون قرار داشت.

وی با بیان اینکه ایرادات شورای نگهبان بیشتر ایرادات شکلی بود، افزود: اعضای کمیسیون ایرادات شورای نگهبان به این لایحه را رفع کردند.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه، مجمع تشخیص مصلحت نظام هم ایرادات و ابهاماتی را نسبت به این لایحه مطرح کرده بود، تصریح کرد: این مجمع یکی از مباحث این لایحه را خلاف سیاست اقتصاد مقاومتی دانسته و عنوان کرده‌ بود که در این مورد اطلاعات کشور را در اختیار دشمنان قرار می‌دهد.

کمالی‌پور تاکید کرد: در این جلسه مقرر شد تا طی جلسه‌ای ایرادات و ابهامات مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور کارشناسان مجمع تشخیص، کارشناسان مرکز پژوهش‌های پارلمان و اعضای کمیسیون قضایی بررسی و رفع شود.

نماینده مردم جیرفت در مجلس تصریح کرد: پس از رفع ایرادات شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام نسبت به لایحه «پالرمو» لایحه مذکور برای بررسی به صحن علنی پارلمان ارجاع می‌شود.