به گزارش رویترز، پس از تخلیه دو سکوی نفتی در خلیج مکزیک به منظور آماده‌سازی برای وقوع یک تندباد، قیمت نفت افزایش یافت و نفت خام آمریکا از ۷۰ دلار از هر بشکه بالاتر رفت.

هر بشکه نفت خام آمریکا با 90 سنت افزایش 70.70 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت برنت با 51 سنت افزایش 78.66 دلار معامله شد.

شرکت آنادارکو پترولیوم دیروز اعلام کرد دو سکوی نفتی را در آستانه فرا رسیدن تندباد گوردون در خلیج مکزیک تخلیه و تولید در آنها متوقف شده است.

بازارهای جهانی نفت طی ماه گذشته با کمی عرضه مواجه شد که این امر سبب بالا رفتن قیمت نفت برنت تا بیش از 10 درصد در ماه آگوست شد.

بانک بارکلیز روز سه‌شنبه اعلام کرد بازارهای نفتی از سال 2017 از زمانی‌که نگرانی‌ها در مورد عرضه بیشتر آشکار شده، دچار تغییر شده‌اند.

«قیمت ها می تواند در کوتاه‌مدت به 80 دلار یا بالاتر برسد.» این بانک قیمت نفت برنت برای سال 2020 را به طور متوسط 75 دلار در هر بشکه پیش‌بینی کرد که بیش از پیش‌بینی قبلی برابر با 55 دلار است.

هری چیلینگویرین، استراتژیست نفتی در بانک بی ان پی پاریباس نیز دیدگاهی مشابه دارد و نسبت به موضوعات عرضه در سال 2019 هشدار داد.

«کم شدن صادرات نفت خام به علت تحریم‌های ایران، کاهش تولید ونزوئلا و توقف‌های اتفاقی در لیبی، بعید است با افزایش تولید اوپک جبران شود.»

بانک بی ان پی پاریباس نیز قیمت 79 دلار در هر بشکه را برای نفت برنت در سال 2019 پیش‌بینی کرده است.

درحالی‌که تحریم‌های آمریکا بسیاری از شرکت‌های غربی را مجبور کرد تا تجارت با تهران را کاهش دهند، دو مشتری بزرگ ایران اعلام کرده‌اند که به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهند.

هند به پالایشگاه‌های خود اجازه داد تا از تانکرها و بیمه ایران برای واردات نفت از این کشور استفاده کنند و خریداران چینی نیز بیشتر نفت خریداری شده از ایران را به نفتکش‌های شرکت ملی نفت ایران انتقال داده‌اند.