سه‌شنبه دوم مرداد ۹۷ نمایندگان مجلس طرحی را در مجلس تصویب کردند که به موجب آن مدیران بازنشسته باید با صندلی خود خداحافظی و جای خود را به نیروهای جوان‌تر از خود می‌دادند؛‌ طرحی که حالا دامنه آن حتی رئیس دفتر روحانی و شهردار تازه انتخاب شده تهران  را گرفته و به نظر می‌رسد او نیز باید از سِمت خود خداحافظی کند.

 

قوه مجریه و دولت نیز از جمله قوایی است که بیشترین بازنشسته‌ها را در خود جای داده و بر همین اساس به نظر می‌رسد بیشتر تغییرات در صورت تصویب این طرح در شورای نگهبان در دولت و در سطح مدیران میانی دولت صورت گیرد.

 

پیشتر جمشید انصاری معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در گفت‌و‌گو با تسنیم در خصوص میزان مدیران بازنشسته دولتی گفته بود: درباره بازنشسته‌های دولتی الان ۱۵ استاندار و ۱۴ معاون استاندار بازنشسته داریم که با این حساب در مجموع تعداد بازنشسته‌های دولتی ۱۱۰ نفر هستند که حدود ۱۲ درصد از میزان مقامات را شامل می‌شود.

 

اما اصلاحیه طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان تنها به سطح استانداران و فرمانداران دولتی ختم نشده بلکه به سراغ نزدیک‌ترین فرد به رئیس‌جمهور یعنی رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری نیز رفته است.

 

حالا محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری نیز شامل این طرح می‌شود و باید منتظر ماند دید که در صورت تصویب نهایی طرح مذکور در شورای نگهبان روحانی چه تدبیری را برای این مسئله اتخاذ خواهد کرد.