اشکان خطیبی از بی‌توجهی اهالی سینما مخصوص جشنواره‌ها و جوایز سینمایی به تلاشی که برای بازی در فیلم «سینما نیمکت» کرده بود،‌دلخور است و به همین دلیل تصویری از خودش در این نقش با هشتگ سینمای قدرنشناس منتشر کرده بود. 

در این میان پرویز پرستویی عکس خطیبی را بازنشر داد و در حمایت از او نوشت: «وقتی عکستو دیدم برخلاف عکس هایی که متاسفانه در این روزها میبینم بغض کردم اشک ریختم تمام تنم درد گرفت و بند بند وجودم تیر کشید. ولی من قدر رنجی را که در این نقش کشیدی خوب میدونم. یادمه وقتی خودم برای نقشی که در فیلم سیزده ۵۹ داشتم برای اینکه بیننده باور کنه ۲۰ سال در کما بودم ۲۰ کیلو وزن کم کردم . و روزی که برای جمع آوری پول برای زلزله آذربایجان، جلوی سینما آزادی تجمع کرده بودیم یه هنرپیشه معروف بهم گفت چرا اینجوری شدی؟ گفتم چه جوری شدم ؟ یواشکی در گوشم گفت چی میکشی؟ گفتم درد گفت جدی میگم نکنه سیخی میکشی؟ گفتم آره هرروز سیخکی میرم تا ایستگاه ۵ توچال و سیخکی برمیگردم اگه طالبی بیا تو هم بکش...

اشکان عزیز تا بوده همین بوده ما قراره از رنج کارمون لذت ببریم و قدر شناس هم نداشته باشیم اصلا مهم نیست مهم اینه که خودمون در دوران رنج کشیدن لذتی میبریم که درکش برای خیلی ها سخته حق داری که آزرده بشی و فکر نمیکنم چیزی رو در این سینما فعلی از دست داده باشی حرف زیاده و جا برای این صفحه کم امیدوارم روزی ، روزگاری بستری خوبی فراهم بشه و قدرتو بدونن و منتتو بکشن و با عزت در سینمایی که داشتیم حضور داشته باشی و با عشق رنج بکشی و لذت ببخشی... تو در هرجا که باشی خوش میدرخشی در تئاتر در اجرا در آموزش.»

اشکان خطیبی در پست اینستاگرامی پرستویی