وزیر جنگ رژیم صهیونیستی یکشنبه شب گفت که تل آویو باید برای دهه آینده سه و نیم میلیون مهاجر جذب کند.

  به نوشته وبگاه «جوئیش پرس»، «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در این زمینه گفت: «تهدید اصلی علیه یهودیان در جوامع دور مسئله جذب است که اینک به رقم ۶۰% رسیده است.»

 وی افزود که اسرائیل باید منابعی را برای جلوگیری از ناپدید شدن یهودیان در جوامع دور اختصاص دهد.

لیبرمن تخمین زده است که در ده سال آینده سالانه حدود ۳۶۵ میلیون دلار برای تسهیل در امر مهاجرت جمعی به فلسطین اشغالی هزینه خواهد شد.

وی گفت: «آوردن این میزان جمعیت، اسرائیل را به سطحی دیگر و به توانایی که هرگز شاهدش نبودیم ارتقا می‌دهد. این امر به اقتصاد و علم انگیزه‌های زیادی می‌دهد و البته ما را به عنوان یک قدرت منطقه‌ای و شاید فراتر از آن تبدیل می‌کند.»

رژیم صهیونیستی در چند دهه گذشته به سرعت سیاست شهرک‌سازی در اراضی کرانه باختری را پیش برده، به نحوی که سازمان‌های بین‌المللی هشدار داده‌اند که با ادامه این روند، دیگر زمینی برای اجرای آنچه طرح «دو دولتی» خوانده می‌شود، باقی نمی‌ماند. تل‌آویو از شهرک‌سازی و ارائه مسکن ارزان قیمت، به عنوان مشوقی برای جذب یهودیان خارج از فلسطین اشغالی استفاده می‌کند. مقام‌های رژیم صهیونیستی بارها نسبت به پیشی گرفتن جمعیت عرب مقیم فلسطین اشغالی از جمعیت یهودیان ابراز نگرانی کرده‌اند و سالانه رقم سنگینی برای جذب جمعیت جدید هزینه می‌کنند.