وی که با برنامه «در پیشگاه ملت» شبکه «سی.بی.اس» صحبت می‌کرد، در پاسخ به سوالی درباره اینکه ترامپ برجام را «بدترین توافق» توصیف کرده، گفت: «بله، اما گفتن این حرف باعث نمی‌شود که واقعا اینطور باشد. این توافقنامه از منظر بازرسی‌ها، پاسخگویی و آنچه ایران باید انجام می‌داد، سختگیرانه‌ترین توافق بود و برای مدتی طولانی‌تر از هر توافقنامه هسته‌ای روی کره زمین، بیشترین شفافیت را ایجاد می‌کرد. هیچ کشوری، آن کاری را که ایران کرده تا به این [توافق] پایبند باشد، انجام نداده است. »

کری افزود: «اما با کنار رفتن [آمریکا]، روسیه، چین، فرانسه، آلمان و بریتانیا همگی دارند تلاش می‌کنند که این توافقنامه را حفظ کنند. تنها ایالات متحده، تنها دونالد ترامپ، کنار رفت. بنابراین، فکر می‌کنم که کارشناسان درک می‌کنند. وزارت دفاع، وزیر دفاع او، معتقد بودند که او باید این [توافق] را حفظ کند. وزیر خارجه‌ای که او از شرش خلاص شد، معتقد بود که باید این [توافق] را حفظ کرد. آدم‌های اطلاعاتی او هم معتقد بودند که باید حفظش کرد. واقعیت این است که این توافق دارد کار می‌کند و بدون ایالات متحده هم دارد کارش را می‌کند.»

در ادامه برنامه مجری از وی درباره تلاش‌های پشت پرده‌اش برای حفظ توافق هسته‌ای و گفت‌وگوهایی که با کشورهای عضو گروه ۱+۵ و همچنین «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران داشته، سوال کرد و گفت به نظر می‌رسد که این اقدامات ترامپ را خشمگین کرد.

وزیر خارجه اسبق آمریکا با بیان اینکه قصد تضعیف ترامپ را نداشته و تنها از حق خود برای آزادی ابراز عقیده استفاده کرده، گفت: «داشتم تلاش می‌کردم که سیاست ایالات متحده آمریکا که بخشی از این توافق بود و آنچه عقل سلیم حکم می‌کرد، ادامه یابد. من حرفم را زده‌ام و از این پس هم از حقم برای صحبت کردن استفاده می‌کنم.»