در روزهای ابتدایی شهریورماه کلیپی در فضای مجازی منتشر شد که در آن درگیری راننده یک خودرو در محور دشت ارژن با مامور گشت پلیس را نشان می‌داد. جانشین فرمانده انتظامی استان فارس یک روز پس از حادثه توضیحاتی را درباره این کلیپ ارائه کرده که بر این مبنا یک خودروی ۲۰۶ به دلیل نقص فنی از گشت پلیس کمک خواسته که یک خودروی لندکروز با سرعت غیرمجاز از جاده خارج و واژگون می‌شود. 

به گفته سردار علی ذوالقدری « پس از دقایقی یکی از افراد مرتبط با همین خودرو به اشتباه تصور می‌کند که پلیس باعث حادثه شده که به ماموران گشت تعدی می‌کند». کاووس محمدی، معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان فارس نیز در تاریخ ۴ شهریور از دستگیری یکی از همراهان ضارب سخن گفته و اعلام کرده که متهم اصلی هنوز دستگیر نشده است. 

دادستان عمومی و انقلاب شیراز نیز در تاریخ ۶ شهریور ماه با بیان اینکه  پرونده ضاربان افسر پلیس راهنمایی و رانندگی به شعبه ویژه در دادسرای عمومی و انقلاب ارجاع شده است از دستگیری سه نفر از عوامل این حادثه خبر داد.

سردار احمدعلی گودرزی، فرمانده انتظامی استان فارس نیز در نشست خبری که به صورت فوری دقایقی پیش اعلام شد، جزئیات دستگیری متهم ردیف اول این پرونده را شرح می‌دهد.