مهدی چمران رئیس سابق شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با تأکید بر اینکه سال گذشته هیچ کاری در شهرداری تهران انجام نشد و بخشی از کارها هم تعطیل شد، اظهار داشت: تعطیلی خط ۷ مترو تهران نمونه‌ای از این اقدامات است که سال گذشته تعطیل و امسال ۵ ایستگاه آن مجدد راه‌اندازی شد.

رئیس سابق شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرداری تقریبا تعطیل است، گفت: وعده‌هایی که لیست امید برای حضور در شورا داد و به موجب آن آرای مردمی را کسب کرد، بیشتر سیاسی بود و در این حوزه توانست این وعده‌ها را با جابجایی مدیران محقق کند، اما از نظر مدیریت شهری هیچ‌گاه کار اجرایی و عملی ندیده‌ام.

وی با تأکید بر اینکه من در هنگام انتخابات ندیدم که شورای پنجم وعده اجرایی بدهد، افزود: اگر هم داده باشد، در حال حاضر هیچ اقدامی در مسائل فنی شهری و اجتماعی عملیاتی نشده است.

رئیس سابق شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه بیشتر وعده‌ها در حوزه سیاسی و اجتماعی بود، گفت: در حال حاضر هیچ عملکردی در حوزه اجتماعی قابل مشاهده نیست و در حوزه فنی_ مهندسی هم در سال گذشته اقدام مناسبی ندیدم، اگرچه امسال تلاش‌هایی در حال انجام است که امیدوارم به نتیجه برسد.

چمران با تأکید بر اینکه همکاری دولت با شهرداری بسیار موثر است، گفت: زمانی گفته می‌شد که دولت و شهرداری تضاد فکری دارند، اما سوال اینجاست حالا که چنین تضادی ندارند، چرا همکاری نمی‌شود؟

بیشتر بخوانید: ارتباطات خانوادگی شورایی‌ها با مقامات عالی رتبه/آمار فساد و درخواست رشوه در شهرداری تهران

چمران با تأکید بر اینکه من شاهد توقف رشد و حرکت رو به جلوی سابق در شهرداری هستم، گفت: اگر تهران به همین شکل اداره شود، از سایر شهرها عقب می‌افتد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در حوزه بافت‌های فرسوده و مسائل اجتماعی تحرکی وجود ندارد و شورایاری‌ها هم متوقف شده است.

رئیس سابق شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه انتظار ما از شورای پنجم کار و تلاش است، گفت: شورای پنجم بیشتر اهل صحبت و حرف زدن بوده است.