سازمان ملی استاندارد ایران در بیست و یکم و بیست و پنجم مردادماه نامه ای به مدیرکل صادرات گمرک جمهوری اسلامی ایران فرستاد و نام شرکت هایی را که محصولات تولیدی آنها استاندارد سازی شده است، اعلام کرد. 

به گزارش امروز تارنمای گمرک جمهوری اسلامی ایران، «علی اکبر شامانی» مدیرکل دفتر صادرات این سازمان، در بخشنامه ای به گمرک ها اعلام کرد این شرکت ها می توانند محصول استانداردسازی شده (کدگذاری شده) خود را به میزان سقف ظرفیت تولید سالیانه مندرج در پروانه بهره برداری، با رعایت دستورالعمل نفتی و سایر مقررات و ضوابط مربوطه و در گمرکات مجاز صادر کنند. 

نام شرکت های اکسیر سازان کویر ایرانیان، پترو ایمن پارس آسیا، پارسیا صنعت جنوب، پارس پترولیوم، روغن طلایی احیا، پترواکسیر طوس، اکسیرسازان اطلس، کیا شیمی زنگان، مهرشیمی سبلان و الوند پارس سپاهان در این فهرست قرار دارد.

درخشان شیمی بندر، معماران تجارت آفتاب، آذین شیمی طوس، الوان صادق طوس، اکسیر سازان اطلس، پارسا فن آوری ادیب، روغن موتور آرین اطلس و نوین آتش نیز مشمول این فهرست می شود. 

تولیدات پالایش شیمی پاساردگاد، پترو ستاره پویا، هما شیمی فرد، بنا گستر کرانه، بیتا شیمی، پتروشیمی نوری و پترو رعد خاورمیانه نیز استانداردهای لازم برای صادرات را دریافت کرده است.